Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2009-08-28 | GIS, Firma, Przetargi

KIO o warunkach przetargu na TBD dla zachodniopomorskiego



Spółka Geomar ze Szczecina złożyła w Krajowej Izbie Odwoławczej protest dotyczący przetargu na TBD dla województwa zachodniopomorskiego. 26 sierpnia zapadło orzeczenie w tej sprawie podtrzymujące wcześniejsze stanowisko Urzędu Marszałkowskiego o oddaleniu protestu.

Protestujący zarzucał zamawiającemu zbytnie uogólnienie wymogów stawianych wykonawcom. Zakwestionowano brak obostrzenia mówiącego o TBD, VMapL2 i L3, warunek dotyczący minimum jednego opracowania wektorowych baz danych, a także brak uwzględnienia faktu, że podstawą do wykonania prac jest ortofotomapa. Zdaniem spółki Geomar daje to możliwość przystąpienia do przetargu firmom ze zbyt małym doświadczeniem.

KIO po rozpatrzeniu sprawy uznało zarzuty spółki za bezpodstawne. Po tej decyzji po raz kolejny przedłużono termin składania ofert do przetargu do 10 września.

PG


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

podwykonawcy miedzy innymi bielski tx
  
podaż jest duża Jest wiele firm z branży geodezyjno-kartograficznej, które mogą startować w tym przetargu, niekoniecznie szewcy, a nie mogli do tej pory startować ponieważ monopol nie dopuszczał ich do referencji. Natomiast, jest tajemnicą poliszynela, że wiele z tych firm wykonywało już tebede, jako podwykonawcy piątego i szóstego miotu - zdobywając doświadczenie, bez referencji...
  
Szewcy Szewcy jeszcze nie robili takich robót, ponieważ warunki techniczne im na to nie pozwalały. Zgadzam się z Anką, że robota nie jest skomplikowana, dlatego też może jest to dobra okazja, aby szewcy zapoznali się z ideą BDOT. Dzięki Robott za szczegóły z WT. BDOT pozostaje jednak domeną dużych firm z branży. Zmartwię Cię Aniu, ale małe podmioty nie mogą robić tej roboty, choć na pewno poradziły by sobie metyrorycznie z powierzonym zadaniem.
  
zasmucony Zasmuca mnie poziom nieuzasadnionej agresji w naszym środowisku! Kiedy brak rzeczowych argumentów, zaczynają się inwektywy (szewcy??) Pewnie nie wszyscy zapoznali się ze SIWZ i dlatego brak zrozumienia. Wykonawca musi legitymować się wykonaniem wektorowej bazy zdanych (z powiązaniami geoprzestrzennymi) za kwotę nie mniejszą niż 300 tys. zł., która zasiliła Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny w ciągu poprzednich 3lat. Równocześnie winien zatrudniać specjalistów okreslonych kategorii uprawnień z dziedziny geodezji i kartografii. Nie przypominam sobie by szewcy robili takie roboty:) A tak na marginesie; czy TBD GBDOT Vmap nie są wektorowymi bazami danych?
  
popieram przedmówce, stop monopolom
  
stop próbie stworzenia monopolu Bardzo dobrze się stało, firma z premedytacją chciała ograniczyć konkurencję. To, że więcej będzie startujących do przetargu, nie musi oznaczać, że nie będą to firmy z dziedziny geodezji - daje to szansę mniejszym podmiotom, które do tej pory nie wykonywały takich robót. Nie ma się co oszukiwać, akurat ten przetarg nie jest na coś skomplikowanego. Z drugiej strony, skąd gwarancja, że firma która dotychczas robiła podobne rzeczy zrobi lepiej od konkurencji? Uważam, że bardzo dobrze się stało - im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla klienta - większa staranność i mniejsze ceny.
  
BDOT wypływa na szerokie wody Dzięki tego typu warunkom technicznym roboty BDOT wypływają na szerokie wody. Bazy tego typu właśnie przestają być domeną geodezji i kartografii. Patrząc na stopień skomplikowania tych prac wcale mnie to nie dziwi. Jak tak dalej pójdzie, to z warunków technicznych znikną wymagania dotyczące uprawnień geodezyjnych, a wtedy to nawet szewcy będą robili BDOT.
  



zobacz też:

Przetarg na Policki System Informacji Przestrzennej

Do 18 sierpnia można składać oferty w przetargu (odbywającym się w trybie dialogu konkurencyjnego)...

Podpisano umowę na wykonanie bazy danych i oprogramowanie dla łódzkiego SIT

Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi...

Wybrano ofertę w przetargu na bazy danych dla łódzkiego SIT

W przetargu nieograniczonym ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Wyprawa BARI 1976
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Merkury jest najmniejszą planetą Układu Słonecznego?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Fryderyk Getkant (ok.1600-1666)
Pochodzący z Nadrenii inżynier wojskowy, kartograf i artylerzysta, od 1625 r. przebywał w Polsce. Jest on znany głównie jako autor powstałego w latach 1634-39 atlasu wojskowego zatytułowanego „Topographia practica conscripta et recognita per...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1970
Wyprodukowano pierwsze przenośne geodezyjne odbiorniki dopplerowskie: Geoceiver i Magnavox. Za pomocą modelu AN/PRR-14 Geoceiver firmy Leica można było określić pozycję z dokładnością 10 cm, cena odbiornika - 50 tys. dolarów).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2