Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-18| Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Instytucje

Brytyjski nanosatelita wykona zdjęcia dla GMES


Angielska firma DMC International Imaging Ltd. (DMCii) wygrała organizowany przez ESA przetarg o równowartości 3,9 mln euro na dostarczenie zobrazowań satelitarnych dla programu G-Mosaic (część projektu GMES).

Zdjęcia mają pokrywać obszar Afryki Subsaharyjskiej, a w szczególności dorzecze Kongo. Obrazy zostaną wykorzystane m.in. do monitoringu deforestacji tamtejszych lasów równikowych i zmian w użytkowaniu terenu. Dane mają przede wszystkim pomóc w systematycznym poprawianiu efektywności gospodarki żywnościowej na tym obszarze.

Zdjęcia zostaną wykonane przy wykorzystaniu konstelacji nanosatelitów DMC (Disaster Monitoring Constelation) zbudowanych w brytyjskich zakładach SSTL (Surrey Satellite Technology Ltd). Najnowszy z nich (UK-DMC-2) został wystrzelony 29 lipca br., a pierwsze zdjęcia wykonał tydzień później. Aparat ten obrazuje Ziemię w pasach o szerokości 600 km w trzech pasmach spektralnych z rozdzielczością terenową około 22 m (4 m w przypadku zdjęć panchromatycznych).

Źródło: DMC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS