Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-27| GIS, Edukacja, Software

Wielka Brytania: GIS dla każdego ucznia


Dzięki realizowanemu przez firmę ERSI UK programowi „GIS for Schools” już za 5 lat wszystkie szkoły drugiego stopnia mają być wyposażone w oprogramowanie desktop GIS oraz mapy i zdjęcia satelitarne w postaci cyfrowej. Będą one wykorzystywane nie tylko podczas lekcji geografii, lecz także historii i biologii.

Jak na razie z oferty ESRI skorzystało 35 szkół. W ramach pakietu w cenie 250 funtów miesięcznie otrzymują one licencję na program ArcView, instrukcje obsługi, samouczki, scenariusze lekcji oraz dane: mapy zasadnicze, mapy topograficzne (1:10 000-1:250 000), mapy historyczne, zdjęcia lotnicze i satelitarne, a także wyniki spisu powszechnego i dane z CIA World Factbook. Opłata obejmuje także wyszkolenie nauczycieli w zakresie użytkowania oprogramowania. Otrzymują oni także dostęp do forów internetowych, gdzie mogą wymieniać między sobą doświadczenie i pomysły na prowadzenie zajęć. Jak zapewnia Richard Waite z ESRI UK, w programie „GIS for Schools” oferowane ceny są ponad dwukrotnie niższe niż te w ofercie komercyjnej. W najbliższej przyszłości akcja ma być skierowana także do szkół podstawowych oraz wyższych uczelni, a także dla nauczycieli historii i biologii.

Źródło: ESRI UK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS