Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-16| GNSS, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software

Urban Mapping poszerza swoje usługi


Amerykańska firma Urban Mapping, dostawca serwisów lokalizacyjnych, udostępniła wczoraj nowy pakiet danych – Routeserver.

Firma, która rozpoczęła swoją działalność zaledwie rok temu od udostępniania danych dotyczących parkingów w USA i Kanadzie, teraz znacznie wzbogaciła swoją ofertę. Baza danych przeznaczona dla urządzeń nawigacyjnych wspiera poruszanie się pieszo, samochodem, autobusem czy pociągiem. Platforma danych Routeserver, przeznaczona głównie do nawigacji dla pieszych, zawiera duży zbiór informacji o współrzędnych i cechach obiektów. Obejmuje również informacje w wielu wersjach językowych i umożliwia czytanie danych przez lektora. Ponadto Routeserver pozwala na wybór tras, który dostosowywany jest dynamicznie w zależności od zaistniałych warunków. Przykładowo jeśli okaże się, że czas oczekiwania na autobus czy pociąg przedłuża się, zmieniana jest zaplanowana trasa, która umożliwi szybsze dotarcie do wskazanego miejsca. Routeserver obejmuje region Ameryki Północnej i Europy.

Źródło: Urban Mapping


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS