Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-13| GIS, Mapy, Software

MapIt, czyli prosty GIS od ESRI


Oferta firmy ESRI rozszerzyła się o nową aplikację MapIt zaprojektowaną do łatwego przetwarzania danych opisowych i generowania na ich podstawie map tematycznych na platformie MS Windows. Program zaprojektowany został dla firm, które chcą publikować profesjonalne opracowania kartograficzne bez konieczności inwestowania w złożone oprogramowanie GIS.

MapIt pozwala na łatwe i sprawne przetwarzanie różnego typu danych zapisanych w takich formatach, jak MS Excel lub MS SQL Server 2008, nadawanie im odniesienia przestrzennego oraz generowanie interaktywnych lub statycznych map. Użytkownik aplikacji może korzystać z gotowych materiałów kartograficznych (m.in. Microsoft Bing Maps) i baz danych (kody pocztowe, sieć drogowa, granice administracyjne itd.), a także przeprowadzać różne analizy przestrzenne, których wyniki mogą być wizualizowane w formie kartogramów, diagramów, wykresów czy interpolowanych rastrów. Gotowe opracowania mogą być publikowane w postaci map wbudowanych w witrynę internetową poprzez usługi WPF (Windows Presentation Foudation), MS Silverlight oraz SharePoint.

Na stronie ESRI udostępniono bezpłatną testową wersję aplikacji oraz zamieszczono kilka przykładowych map opracowanych w tym programie. Koszt jednej licencji MapIt wynosi 4,5 tys. dolarów.

Źródło: ESRI


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS