Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2009-07-08| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Nowe aplikacje GPS PhotoMapper do zarządzania zdjęciami w środowisku GIS



Firma alta4 Geoinformatik wprowadziła na rynek aplikacje GPS PhotoMapper NG2 i GPS PhotoMapper Server umożliwiające zarządzanie zbiorami fotografii wykonanych za pomocą specjalistycznego rozwiązania Geo-Imaging.

Geo-Imaging integruje w jedej obudowie: kamerę cyfrową RICOH Caplio 500 SE (matryca 8 Mpx), 20-kanałowy odbiornik GPS (SirF StarIII) oraz kompas elektroniczny. Całość jest odporna na trudne warunki pracy (spełnia standardy bezpieczeństwa MIL-STD-810 oraz JIS klasy 5 i 7). W skład zestawu Geo-Imaging wchodzą także aplikacje GPS PhotoMapper NG2 i GPS PhotoMapper Server umożliwiają łączenie dużych zasobów zdjęć cyfrowych z danymi GIS w środowisku ArcGIS firmy ESRI (wersje 9.2, 9.3 oraz Server).

Wersja NG2 aplikacji GPS PhotoMapper dzięki gruntownemu przebudowaniu interfejsu użytkownika (pasek narzędzi zawiera tylko pięć elementów) stała się bardziej przyjazna i prostsza w obsłudze. Inne udoskonalenia to m.in.:
• tworzenie reportaży fotograficznych w formacie PDF,
• integracja śladów GPS,
• lokalizacja metodą „drag & drop”,
• import wybranych atrybutów z nagłówka EXIF,
• dodawanie zdjęć do istniejących plików shape i geobaz.

Z kolei GPS Photo Mapper Server to zintegrowane z ArcGIS Server narzędzie sieciowe dla użytkowników posiadających duże zbiory zdjęć cyfrowych. Aplikacja umożliwia tworzenie i zarządzanie własnymi archiwami zdjęć. Zapisane w programie obrazy mogą być przechowywane, wyszukiwane (m.in. przez tagi, informacje opisowe, datę i miejsce wykonania zdjęcia), przeglądane, dodawane i udostępniane, a także lokalizowanie za pomocą interaktywnej mapy cyfrowej.

Źródło: ProGea Consulting


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama