Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-09| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Prawo, Instytucje, Imprezy, Kataster

Uruchomiono stronę www.geoportal.gov.pl


Zaczął już działać portal internetowy utworzony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii GEOPORTAL.GOV.PL. Dziś – podczas Krakowskich Spotkań z INSPIRE – po raz pierwszy został on zaprezentowany publicznie. Jest to projekt, którego celem jest powszechne udostępnianie przez internet szeroko rozumianej informacji przestrzennej, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik informatycznych i telekomunikacyjnych.

Zgodnie z założeniami jego misją jest kształtowanie społeczeństwa informacyjnego, a jednocześnie GEOPORTAL.GOV.PL ma spowodować usystematyzowanie i ujednolicenie rozproszonych w różnych instytucjach danych geoprzestrzennych oraz zebranie ich w jednym wirtualnym urzędzie.
Realizacja projektu GEOPORTAL.GOV.PL będzie miała trzy poziomy:
-Lokalny – jednostki powiatowe prowadzące ewidencję gruntów i budynków, tj. starostwa powiatowe oraz miasta na prawach powiatu;
-Wojewódzki – centrale Wojewódzkich Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, urzędy marszałkowskie i urzędy wojewódzkie;
-Centralny – Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

GEOPORTAL.GOV.PL zawiera ortofotomapy PUWG 1992 z lat 2002-2005, rastrowe mapy topograficzne w skali 1:50 000 i 1:250 000 opracowane przez służbę geograficzną WP oraz rastrową mapę Polski. Oprócz przeglądania map można uzyskać m.in. dane teleadresowe urzędów.

Źródło: GEOPORTAL.GOV.PL


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS