Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-06| Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Instytucje, Imprezy

Rozpoczęły się IV Międzynarodowe Targi GEOLOGIA 2006


Dziś do godziny 16.00 i jutro od 10.00 do 16.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odwiedzić można targi GEOLOGIA 2006 - Sprzęt - Technika - Myśl. W wystawie bierze udział ponad 80 firm z 6 krajów, które prezentują najnowsze trendy w technologii badawczej gruntów, urządzenia do eksploatacji surowców czy narzędzia informatyczne wspomagające prace geologów. Magazyn GEODETA jest patronem medialnym targów.

Targi to największa tego typu impreza w Polsce. Mają one za zadanie promować geologię, jako dziedzinę technologii i nauki, która jest obecna w wielu sektorach gospodarki. Celem imprezy jest również rozpowszechnianie na polskim rynku usług najnowocześniejszych rozwiązań światowych. Na targach prezentują się firmy prowadzące badania polowe, sprzedające urządzenia wiertnicze, a także instytucje naukowe (uczelnie wyższe).
Dość silną reprezentację mają firmy zajmujące się systemami informacji geograficznej, ale także aplikacjami, które są ściśle związane z graficzną prezentacją danych na cyfrowym podkładzie mapowym. Swoje stoiska przygotowały ESRI Polska i SHH oraz Geosoft (oprogramowanie geotechniczne i geologiczne) czy Soft-Projekt.
Targom towarzyszą imprezy, których hasłami przewodnimi są bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz zastosowania i wdrożenia GIS w geologii, a także wdrażanie norm europejskich w geotechnice.
W czasie dwóch dni trwania targów będzie można również zwiedzić warszawskie muzea geologiczne, które przygotowały z tej okazji specjalne ekspozycje.
Więcej w lipcowym numerze GEODETY

MP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS