Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-06-07| GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

Przetarg na system dla stolicy – tym razem racja po stronie zamawiającego



Krajowa Izba Odwoławcza przy UZP po raz drugi zajmowała się przetargiem na budowę zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjno-kartograficznego w Warszawie. Na rozprawie 22 maja br. KIO oddaliła odwołanie konsorcjum w składzie: Intergraph Polska, OPEGIEKA Elbląg w sprawie odrzuconego przez Urząd m.st. Warszawy protestu, który wpłynął od ww. konsorcjum 15 kwietnia br.

Konsorcjum zarzuciło urzędowi, że ten zaprosił do składania ofert wstępnych wykonawców, którzy nie otrzymali najwyższych ocen w postępowaniu, w związku z czym zażądało dokonania powtórnej oceny wniosków.
Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego. Na ogłoszenie zamawiającego wpłynęło 6 ofert, z których do dalszego postępowania mogło być, zgodnie z przepisami, zakwalifikowanych pięć, które uzyskały najwięcej punktów podczas oceny. Zamawiający poinformował w ogłoszeniu o sposobie punktacji.
Odwołujące się konsorcjum podało, że zamawiający najpierw informował uczestników (6 kwietnia) o wynikach oceny, według której Intergraph Polska i OPEGIEKA otrzymały 518 punktów i konsorcjum zajęło 5. pozycję, a kilka dni później (9 kwietnia) urząd zawiadomił, że zdobyło ono tylko 237,8 punktów i zajęło 6. pozycję. Odwołujący podniósł, że urząd miasta źle policzył punkty w tej ocenie. W przypadku tego konsorcjum – na jego niekorzyść, a w przypadku innych uczestników – na ich korzyść.

Krajowa Izba Odwoławcza w pełni zgodziła się z argumentami przedstawionymi przez zamawiającego, który odrzucił protest. Jak podała, powtórzenie oceny wniosków było efektem błędu w obliczeniu punktacji, odnoszącym się w równym stopniu do wszystkich uczestników postępowania. Po przeanalizowaniu warunków podanych w ogłoszeniu o przetargu i oceny ofert dokonanej przez zamawiającego (w punktach wskazanych przez konsorcjum) KIO nie znalazła podstaw do unieważnienia postępowania.

Wcześniej, 17 lutego br., w przetargu protest złożyło konsorcjum BMT Cordah Gdańsk, OPGK Gdańsk i GeoDeZy Kraków (dotyczył on niesłusznego wykluczenia konsorcjum z postępowania). Zamawiający oddalił tamten protest, ale konsorcjum odwołało się do KIO, która uznała jego racje. W efekcie piątka konsorcjów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu postępowania, wyglądała następująco:

1. Systherm Info (Poznań), OPGK Olsztyn, ISPiK (Gliwice)
2. Sygnity S.A. (Warszawa), Winuel S.A. (Wrocław), Neokart GIS (Warszawa), InterTIM (Suwałki)
3. Compass S.A. (Kraków), WPG S.A. (Warszawa), Bonair S.A. (Warszawa)
4. KPG (Kraków), Geosystem (Warszawa), Geomatyka (Kraków)
5. BMT Cordah (Gdańsk), OPGK Gdańsk, GeoDeZy (Kraków).

Przedmiotem przetargu (ogłoszonego 11 listopada ub.r.) jest budowa, wdrożenie i serwis zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy obejmującego prowadzenie: ewidencji gruntów, budynków i lokali wraz z mapą ewidencyjną, numerycznej mapy zasadniczej oraz ODGiK wraz z powiązanymi ewidencjami, a w szczególności w zakresie osnów geodezyjnych, cen i wartości nieruchomości, numeracji porządkowej nieruchomości oraz nazw miejskich.
W budowie systemu mają zostać wykorzystane elementy infrastruktury teleinformatycznej zamawiającego, zamówienie nie obejmuje dostaw systemu zarządzania bazą danych, sprzętu ani rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej.

Wartość zamówienia przekracza kwotę 206 tys. euro. Wadium wynosi 250 tys. zł. Termin realizacji: 54 miesiące.
W sierpniu ub.r. Rada Miasta podjęła uchwałę o przeznaczeniu 26,5 mln zł na budowę systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego w stolicy.

JP


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS