Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2009-06-05 | Przetargi

Przetarg na warstwy TBD dla Wielkopolski


Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił przetarg nieograniczony na zebranie i zorganizowanie w odpowiednie struktury wybranych danych tematycznych w ramach opracowania Bazy Danych Obiektów Topograficznych (TBD) z obszaru powiatów: gostyńskiego, jarocińskiego, śremskiego, średzkiego i kościańskiego.

Zamówienie obejmuje pozyskanie i przetworzenie danych do Bazy Danych Obiektów Topograficznych dla następujących klas obiektów:
• odcinki jezdni,
• budowle mostowe,
• tory lub zespoły torów,
• odcinki przepraw,
• budynki,
• obiekty związane z komunikacją,
• kompleksy komunikacyjne.

Wykonawca zamówienia musi wykazać się minimum jednym opracowaniem w ramach tworzenia TBD (komponent TOPO) lub VMap L2 o wartości minimum 200 tys. zł brutto zrealizowanym w ciągu ostatnich trzech lat. Musi także dysponować odpowiednim personelem – przynajmniej 1 osobą z uprawnieniami w zakresie fotogrametrii i teledetekcji, 1 osobą w zakresie redakcji map i 1 osobą w zakresie geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 245 tys. zł netto. Czas realizacji – 90 dni od udzielenia zamówienia. Termin składania ofert upływa 2 lipca bieżącego roku o godzinie 9:30. Jedynym kryterium wyboru oferty jest cena.

Szczegóły

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Wolę Allegro niż Społem Współpracuję z urbanistami przy tworzeniu MPZP i korzystam z tych map topograficznych. Już było kilka afer na radach gminy o to, że od dwóch lat istnieje potężne osiedle w terenie, a stan na mapie topograficznej np. z 1997 r. Inne zagadnienie to zapisanie tych danych w takim oprogramowaniu, że zwykła gmina nie może z nich skorzystać. Ja ostatnio korzystam z www.norc.ro. Niech mi ktoś pokaże takie rozwiązanie dostępne w Internecie i zrobione przez WODGiK.
  
Jak Allegro Twierdzenie, że Google Earth to GIS to mała przesada. Google Earth to globus w komputerze. Jeśli już chcemy porównywać liczbę użytkowników GE z czymkolwiek, to byliby to użytkownicy map i globusów sprzed erą GE a nie do użytkowników GIS. A najważniejsze jest to, że Google jest firmą komercyjną i może w dowolny sposób regulować dostępność swoich usług i produktów. Pamiętacie jak było z Allegro? Na początku wszystkie aukcje były za darmo. jak nazbierała się odpowiednia liczba użytkowników, to Allegro wprowadziło opłaty! Nikt nie zagwarantuje, że z Google nie będzie tak samo. Wbrew temu co pisze Geodeta firmy prywatne nie dysponują danymi jakości TBD. Poza tym TBD dostarcza kompleksowy i jednolity model całej przestrzeni geograficznej. Takiego kompleksowego opisu nie dostaniesz składając warstwy tematyczne od różnych firm, bo każda robi dane dla własnych potrzeb.
  
Szkoda czasu na TBD 50-letnią historię GIS można podzielić na dwa okresy: przed i po Google Earth. W 2001 roku liczbę użytkowników systemów GIS szacowano na około 2 mln, a 6 lat później firma Google ogłosiła, że odnotowała ponad 250 mln użytkowników Google Earth. Skoro firmy prywatne posiadają warstwy informacyjne TBD, które GUGiK planuje pozyskać do 2014 roku dużym nakładem kosztów, to czy nie lepiej dla państwa byłoby kupić cały ten zestaw danych w pakiecie od komercji? cytaty z referatu: BARIERY i GRANICE INSPIRE Dr inż. Adam Iwaniak Akademia Rolnicza we Wrocławiu Katedra Geodezji i Fotogrametrii XI KONFERENCJA Ośrodki Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej NOWE ZADANIA, NOWE TECHNOLOGIE, NOWA ORGANIZACJA - NIE TYLKO INSPIRE Elbląg, 23 -24 kwietnia 2009 r., Materiały Konferencyjne
  



zobacz też:

UZP i KIO zmieniają adres

1 czerwca br. Urząd Zamówień Publicznych i Krajowa Izba Odwoławcza zmienią swą siedzibę. Oba urzędy opuszczają...

TBD dla Mazowsza: Podpisywanie umów z wykonawcami

Na etapie podpisywania umów znajduje się przetarg ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa...

Wielkie zamówienie w łódzkiej geodezji

Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi ogłosił przetarg na stworzenie baz danych...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
król Danii Chrystian IV założył obserwatorium astronomiczne w Kopenhadze w 1637 roku?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Henry Briggs (1561-1630)
Angielski matematyk. Urodził się w lutym 1561 roku w Warleywood. W latach 1577-81 studiował w St John’s College w Cambridge, gdzie następnie wykładał matematykę i medycynę. Od 1596 roku był profesorem w Gresham College w Londynie. W 1610 roku...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1728
James Bradley (1693-1762), angielski astronom, odkrywa aberrację światła i oblicza parametry nutacji Ziemi.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2