Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-05-15| GNSS, GIS, Imprezy

Europejski inkubator przedsiębiorczości dla GNSS i GIS


Ruszyła kolejna edycja konkursu „European Satellite Navigation Competition”, w którym za najlepszy pomysł na urządzenie bądź usługę funkcjonującą na bazie technologii nawigacyjnych można otrzymać nawet 20 tys. euro oraz wsparcie przy realizacji projektu.

Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu znalazły się pomysły m.in. na: system ratunkowy dla pasażerów statków, którzy wypadli za burtę, serwis społecznościowy wykorzystujący system GPS, system zdalnej opieki nad pacjentami po operacji serca, usługa dla telefonów komórkowych ułatwiająca bardziej ekonomiczną jazdę samochodem oraz system przewidywania powodzi.

Zgłoszenia należy przesłać internetem do 31 lipca br. Każdy pomysł musi być przypisany do konkretnego regionu, w którym miałby być wdrażany, przy czym uczestnik konkursu nie musi być z nim w żaden sposób związany. Do wyboru jest 17 miejsc, głównie w Europie, a także w Australii, Izraelu i na Tajwanie. Niestety, brak wśród nich regionów z Polski, choć do inicjatywy dołączyła np. czeska Praga.

Oprócz głównej nagrody wybrani zostaną także zwycięzcy konkursów tematycznych organizowanych przez poszczególnych sponsorów imprezy – NAVTEQ, ESA, GSA, DLR, T-System, miasto Madryt, GMES oraz Forum SatNav. Dla przykładu Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR) oferuje 70 tys. euro wsparcia dla najlepszej koncepcji wykorzystania systemów GNSS w opiece medycznej, a NAVTEQ gwarantuje roczne wsparcie o wartości 25 tys. euro dla pomysłu na usługę lokalizacyjną dla telefonów komórkowych i innych bezprzewodowych urządzeń przenośnych. Oprócz konkursów tematycznych zwycięzcy zostaną wyłonieni także w poszczególnych regionach, gdzie obok nagrody pieniężnej otrzymają także wsparcie finansowe i technologiczne przy realizacji projektu. Całkowita pula nagród we wszystkich kategoriach to ponad 0,5 mln euro.

W konkursie mogą brać udział firmy, instytuty badawcze, uniwersytety i osoby prywatne. Każdy uczestnik może przesłać więcej niż jeden pomysł, choć każde zgłoszenie może być przypisane tylko do jednego regionu lub konkursu tematycznego. Opracowanie prototypowej wersji urządzenia lub usługi nie jest wymagane, choć projekt powinien być możliwie jak najbardziej szczegółowy. Organizatorzy sugerują także opatentowanie konkursowych koncepcji.

Wszystkie pomysły będą oceniane przez grupę ekspertów w sierpniu, zaś zwycięzcy zostaną ogłoszeni 21 października br. w Monachium.

Więcej o konkursie

Źródło: Inside GNSS/ Galileo Masters


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS