Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2009-05-14| Geodezja, Mapy, Prawo, Edukacja

Szkolenie na temat konwersji zasobów do układu 2000


Dziś (14 maja) mija ostatni dzień zgłoszeń udziału w szkoleniu na temat konwersji zasobów geodezyjno-kartograficznych do układu 2000 oraz zasad wykonywania opracowań geodezyjnych w tym układzie. Adresatami szkolenia organizowanego przez Lubuskie Centrum Edukacji Samorządowej i Specjalistycznej są pracownicy administracji geodezyjnej.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z problematyką teoretyczną i praktyczną dotyczącą przekształceń zasobów geodezyjnych i kartograficznych do układu 2000. Omówione zostaną algorytmy i zasady transformacji punktów i map, a także przeliczeń osnów poziomych, z uwzględnieniem doświadczeń praktycznych z miast i powiatów, które już wprowadziły układ 2000. Problematyka szkolenia jest szczególnie aktualna w związku ze zbliżającym się terminem przejścia na układ 2000 (rozporządzenie Rady Ministrów z 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych).

Prowadzący: • prof. dr hab. inż. Roman Kadaj – profesor zwyczajny w Politechnice Rzeszowskiej, kierownik Katedry Geodezji; od wielu lat zajmuje się pracami teoretycznymi i aplikacyjnymi, dotyczącymi transformacji zasobów geodezyjno-kartograficznych do nowych układów odniesienia; jest autorem m.in. „Wytycznych Technicznych G-1.10” i programów komputerowych związanych z tą problematyką; • mgr inż. Tomasz Świętoń – autor specjalistycznego oprogramowania, konsultant i wykonawca prac w zakresie transformacji map do układu 2000.

Program:
1. Ogólna problematyka układów współrzędnych i układów odniesienia oraz zasad transformacji między nimi
2. Deformacje i korekty lokalne układów odniesienia
3. Metody przeliczeń osnów poziomych: ścisła, transformacyjna, hybrydowa
4. Zasady modernizacji osnów w nowym układzie odniesienia
5. Zasady przekształceń zbiorów punktów i map wektorowych pomiędzy układami odniesienia
6. Problemy integracji danych wektorowych różnych źródeł i aktualizacji map w układzie 2000
7. Przekształcenia map rastrowych w oparciu o aplikacje formuł empirycznych (transformacje wielomianowe)
8. Problem transformacji map analogowych do układu 2000
9. Oszacowanie kosztów przeniesienia zasobu do układu 2000
10. Zasady wykonywania i kontroli opracowań w technice GPS i zintegrowanej, z uwzględnieniem serwisów ASG-EUPOS. Problem jakościowej oceny wyników

Szkolenie odbędzie się 18 maja w godz. 10.00-15.00 w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18. Odpłatność wynosi 295 zł od osoby.

Zgłoszenia można przesyłać faksem – tel./faks (0 95) 735-49-82 lub 735-49-85, wysyłając wypełnioną kartę zgłoszenia do 14 maja 2009 r.

Źródło: LCESiS


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama