Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2009-05-11| Firma, Ludzie, Instytucje

Remonty warszawskich ulic w serwisie internetowym e-Inwestycje


Zanim wyjdziemy z domu i utkniemy w gigantycznym korku, możemy zapoznać się z utrudnieniami na stołecznych drogach poprzez serwis internetowy miasta e-Inwestycje. Usługa została oficjalnie uruchomiona 8 maja br.

Portal powstał we współpracy Urzędu m.st. Warszawy z firmą Geo-system. Głównym zadaniem serwisu jest wspomaganie procesu koordynacji inwestycji i remontów różnych inwestorów. Dzięki temu może być wykorzystywany do monitoringu procesu inwestycyjnego i jako źródło informacji o sytuacji w mieście. Serwis został podzielony na dwie części: dostępną po zalogowaniu dla firm i instytucji współpracujących w zakresie koordynacji oraz ogólnodostępną, z której mogą korzystać wszyscy bez konieczności rejestracji.

Serwis jest bardzo przystępny, zrealizowany na silniku Google’a. Można z niego korzystać dwojako: poprzez stronę internetową przy użyciu Google Maps lub poprzez program Google Earth. Na portalu e-Inwestycje po kliknięciu komunikatu dotyczącego określonego remontu pojawi się on na mapie poniżej wraz z dokładnym opisem podjętych tam działań, nazwą wykonawcy, terminem rozpoczęcia i zakończenia prac. Możemy także „dopytać się serwisu”, czy w określonym promieniu (np. 300 m) nie ma innych remontów. Serwis automatycznie wyświetli komunikaty dotyczące tych utrudnień w ruchu z podlinkowaną do każdego z nich mapą i informacją opisową. Na głównej stronie możemy także znaleźć odnośniki do serwisów Zintegrowanego Zarządzania Ruchem i Infokorki, gdzie zapoznamy się z aktualną sytuacją w mieście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie pod konkretnymi komunikatami o utrudnieniach dokładnych schematów nowej organizacji ruchu, planów proponowanych objazdów itp. Pozwala to na lepsze wyobrażenie sobie, jak naprawdę wygląda sytuacja na ulicy. Minusem serwisu jest niemożność wyświetlenia remontów chronologicznie lub w określonym interwale czasu, natomiast funkcja suwaka czasu działa poprzez Google Earth.

Źródło: Geo-system


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama