Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-02| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Imprezy, Kataster

Więcej niż GIS – drugi dzień 8. konferencji Globemy


"Więcej niż GIS" to cykliczna konferencja firmy Globema. Już po raz ósmy dystrybutor oprogramowania GE Smallworld dzielił się swoimi doświadczeniami w pozyskiwaniu i utrzymaniu danych w systemach zarządzania infrastrukturą sieciową, integracji systemów planowania, projektowania, paszportyzacji i utrzymania sieci, a także współpracą z branżą geodezyjną.
Okazuje się, że u osób podejmujących najwazniejsze decyzje w firmach świadomość konieczności posiadania systemów GIS w sprawnym zarządzaniu zasobami przedsiębiorstwa zmieniła się w ciągu kilku ostatnich lat diametralnie. Dyskusje i wystąpienia konferencyjne odbywaja się na płaszczyźnie "jaki" – a nie "czy" – system GIS uruchomić w firmie. Dyrektorzy już wiedzą, że dane geograficzne są niezbędne do przeprowadzania wszelkiego rodzaju analiz przestrzennych, zarządzania ryzykiem inwestycji, sprawnym i jak najoszczędniejszym utrzymaniem infrastruktury w terenie (wykrywanie i usuwanie awarii) czy też inwentaryzacji istniejących i budowanych elementów sieci. Globema jako dystrybutor rozwiązań GE Smallworld oferuje narzędzia do realizacji tych zadań dla telekomunikacji, elektroenergetyki, gazownictwa, ciepłownictwa, wodociągów, ale również geodezji, leśnictwa i ochrony środowiska. Oprócz samej sprzedaży software'u zajmuje się także integracją systemów GIS w firmach i tworzeniem autorskich rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Drugiego dnia konferencji (1 czerwca) jedną z ciekawszych prezentacji było wystąpienie przedstawiciela firmy geoinformatycznej Vertical z Żor. Zaprezentował on stosowany z dużym sukcesem sposób realizowania zagranicznych kontraktów GIS z wykorzystaniem podczas pracy wirtualnych pulpitów. Wprowadzanie danych geograficznych do macierzystej bazy danych Smallworld odbywa się za pomocą zainstalowanego u zamawiającego systemu CITRIX.
Więcej w lipcowym numerze GEODETY

MP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS