wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-31| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Przetargi, Software, Instytucje

Porozumienie pomiędzy Lockheed Martin i EADS Astrium nt. budowy systemu Galileo25 maja Lockheed Martin (USA) i EADS Astrium (Niemcy) podpisały porozumienie zapewniające interoperacyjność amerykańskiego systemu nawigacji satelitarnej GPS-III i jego europejskiego odpowiednika – systemu Galileo. Dwie czołowe firmy przemysłu kosmicznego na świecie będą udostępniać sobie wzajemnie dane techniczne w zakresie interoperacyjności obu systemów, ich integralności oraz optymalizacji połączonych konstelacji satelitów. Dodatkowo będą koordynować zamówienia związane z produkcją urządzeń i oprogramowania, zgodnie z polityką i ograniczeniami eksportowymi wynikającymi z obu programów.

„Umowa otwiera nowy wymiar we współpracy pomiędzy dwiema czołowymi firmami kosmicznymi, przyniesie ona korzyści użytkownikom obu systemów przez dziesiątki lat” – stwierdził Reinhold Lutz, wiceprezydent EADS. Porozumienie pomiędzy USA a Unią Europejską na temat wzajemnego uzupełniania obu systemów, bez ryzyka dla ich bezpieczeństwa, podpisano już w czerwcu 2004 roku.

EADS Astrium jest firmą zależną EADS Space. EADS Space zatrudnia 11 tys. pracowników, a w 2005 r. jej przychody wyniosły 2,7 mld euro. Z kolei EADS Space należy do EADS – europejskiego giganta przemysłu kosmicznego i obronnego, zatrudniającego ponad 113 tys. osób i z przychodami 34,2 mln euro w 2005 r.
Amerykański koncern Lockheed Martin jest światowym liderem w przemyśle obronnym, lotniczym i kosmicznym. Zatrudnia 136 tys. osób; sprzedaż w ub.r. wyniosła 37,2 mld dolarów.

geodezja

Źrodło: Lockheed Martin, EADS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS