Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-31| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Przetargi, Software, Instytucje

Porozumienie pomiędzy Lockheed Martin i EADS Astrium nt. budowy systemu Galileo25 maja Lockheed Martin (USA) i EADS Astrium (Niemcy) podpisały porozumienie zapewniające interoperacyjność amerykańskiego systemu nawigacji satelitarnej GPS-III i jego europejskiego odpowiednika – systemu Galileo. Dwie czołowe firmy przemysłu kosmicznego na świecie będą udostępniać sobie wzajemnie dane techniczne w zakresie interoperacyjności obu systemów, ich integralności oraz optymalizacji połączonych konstelacji satelitów. Dodatkowo będą koordynować zamówienia związane z produkcją urządzeń i oprogramowania, zgodnie z polityką i ograniczeniami eksportowymi wynikającymi z obu programów.

„Umowa otwiera nowy wymiar we współpracy pomiędzy dwiema czołowymi firmami kosmicznymi, przyniesie ona korzyści użytkownikom obu systemów przez dziesiątki lat” – stwierdził Reinhold Lutz, wiceprezydent EADS. Porozumienie pomiędzy USA a Unią Europejską na temat wzajemnego uzupełniania obu systemów, bez ryzyka dla ich bezpieczeństwa, podpisano już w czerwcu 2004 roku.

EADS Astrium jest firmą zależną EADS Space. EADS Space zatrudnia 11 tys. pracowników, a w 2005 r. jej przychody wyniosły 2,7 mld euro. Z kolei EADS Space należy do EADS – europejskiego giganta przemysłu kosmicznego i obronnego, zatrudniającego ponad 113 tys. osób i z przychodami 34,2 mln euro w 2005 r.
Amerykański koncern Lockheed Martin jest światowym liderem w przemyśle obronnym, lotniczym i kosmicznym. Zatrudnia 136 tys. osób; sprzedaż w ub.r. wyniosła 37,2 mld dolarów.

geodezja

Źrodło: Lockheed Martin, EADS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS