wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-04-03| Mapy, Teledetekcja, Firma, Software

Więcej trójwymiarowych budynków w Polsce dla Google Earth


W przeglądarce Google Earth zaktualizowano oficjalną warstwę trójwymiarowych budynków. Jak zauważa autor bloga „Miasta 3D”, Arkadiusz Szadkowski, dodano przynajmniej kilkadziesiąt obiektów dla polskich miast.

W Warszawie można m.in. oglądać model Starego Miasta (fragment), osiedla Stegny, portu lotniczego im. Fryderyka Chopina, Sejmu RP, budynków Politechniki Warszawskiej wzdłuż Noakowskiego, a także hotele Bristol, Hyatt, Jan III Sobieski i Sofitel Victoria. Dla Łodzi udostępniono Pałac Poznańskiego i fragmenty Manufaktury. Aktualizacja objęła także centrum Szczecinka, Chełm (gmach PKWN) oraz Poznań.

Budynki zostały wykonane w programie Google SketchUp przez pracowników firmy Geo-System (70 obiektów), studentów Politechniki Warszawskiej oraz kilku innych użytkowników aplikacji.

źródło: Miasta 3D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@ciekawy Studenci Politechniki mają własną galerię: http://sketchup.google.com/3dwarehouse/search?uq=0 5070550244669346702&scoring=m Żaden model z galerii Geo-System nie został wykonany na zajęciach w PW. Przykro mi jeśli Cię rozczaruje, ale kierunek jest raczej odwrotny, często bowiem poprawiamy modele studentów w wolnych godzinach naszej pracy by spełniały kryteria akceptacji Google Earth. Serdecznie pozdrawiam.

pytanie Kto zrobił więcej Geosystem czy Studenci Politechniki na zajęciach ??

no proszę Geosystem widzę niedługo całą Warszawę zrobi. Szkoda, że nic w Pruszkowie jeszcze nie zrobili (bo dwa modele: komin niedoszłej elektrociepłowni i tor kolarski robił kto inny) ale może i nam wymodelują miasto.

No fajnie, Łódź się stała stolicą wielkopolski :) oj zgniłe pyry polecą....

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS