Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2009-03-30 | Teledetekcja, Firma, Przetargi, Instytucje

15 chętnych na modernizację LPIS-u


Dzisiaj (30 marca) otwarto oferty w przetargu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na modernizację i aktualizację baz danych LPIS. Zamówienie obejmuje także wykonanie zdjęć lotniczych, opracowanie ortofotomapy w postaci wektorowej danych graficznych oraz jej integrację z częścią opisową dla obszaru około 86 tys. km kwadratowych.

Zamówienie podzielono na pięć części. W przetargu wystartowało łącznie 15 konsorcjów. W tabeli poniżej podano oferty poszczególnych konsorcjów (w zł netto). ARiMR przeznaczyła na realizację zamówienia kwotę 18 mln zł (brutto). Na pierwszych pozycjach liderzy konsorcjów.

KONSORCJUM 1 2 3 4 5
Pryzmat Warszawa, Pryzmat Częstochowa, Eurosense Sofia 1 937 300

2 101 300
Compas Kraków, Maixner Vermessung Wiedeń 1 922 440

2 077 460
Geomar S.A. Szczecin, Diamond Airborne Austria, GISPRO Szczecin, GEOMAT Zielona Góra, OPGK Bydgoszcz 1 584 724
2 714 986
2 533 175
Fotokart Szczecin, Vertical Żory, PMG Katowice, Wesser Bildmessung Niemcy 1 963 400

2 298 800
OPGK Rzeszów, Eurosense Nadarzyn

2 983 016 1 664 478 2 916 653
OPGK Gdańsk, Aero West Niemcy 1 725 480



Tukaj Mapping Kraków, Land Studio Kraków, BSF Niemcy 1 414 436 1 849 416
1 978 738
Globmatix Lublin, Georeal Czechy, Inprogeo Łęczyca 1 959 836

2 171 535
Techmex Bielsko Biała, KOWI Dania, KOWI Polska Wrocław, Koncept Kraków
2 361 648 3 837 764
3 171 008
OPGK Olsztyn, Heliiberica Fotogrametria Madryt, OPEGIEKA Elbląg, Sprint Olsztyn, Geokart Int. Rzeszów 1 724 640 2 273 656 3 383 200

MGGP Tarnów, MGGP Aero Tarnów 1 648 022
2 850 800
2 725 900
KPG Kraków, Hansa Luftbild Munster, Polkart Warszawa
2 805 552 2 914 000
2 493 145
Fin Skog Warszawa, Comarch Kraków, Aztec Niemcy 1 484 682


2 423 241
WPG Warszawa, OPGK Kraków, Geodis Brno, Polixel Warszawa

3 450 352 2 118 802 3 153 589
Sygnity Warszawa, Eurosense Budapeszt 1 836 739 2 510 251 4 716 196

AF


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Do redaktora artykułu GEOREAL firma z Czech z siedzibą w Pilznie. Nie wiem naprawdę skąd te karlove vary, prosze o sprawdzenie i sprostowanie, ponieważ dane są niezgodne ze złożoną ofertą konsorcjum z liderem firmy GLOBMATIX Sp. z o.o. Lublin. Proszę o sprawdzenie i weryfikację, znam tą firmę i mieszkam w Pilznie.
  
Sensacja!!! Poczucie humoru jest bardzo istotnym czynnikiem warukujacym sukces w realizacji takich projektow. Szczegolnie majac na uwadze info o premiach ze strony ARIMR :) Kto wie? Byc moze za rok, rowniez 1 kwietnia przeczytamy na geoforum o kilku frmach, ktore odniosly niebywaly sukces realizujac kolejne LPIS-y. Glowa do gory, dan nami tylko ciemne chmury.
  
sensacja! dodam jeszcze: wiem z dobrze poinformowanych zrodel, ze ARIMR ma przygotowany specjalny fundusz, z pieniedzy zaoszczedzonych na przetargach, na premie dla wykonawcow LPIS, ktorzy opracowanie danych zakończą przed terminem. premie mają sięgnąć nawet 50% wartości kontraktu.
  
do zorientowanego chyba sie troszke zamotales. co ma kroj ciecia PZ (sekcyjny, obrebowy) do ortofotomapy? tak jak wczesniej napisalem: dokladnosc ortofotomapy nie zmienia sie, a zasiegi poszczegolnych rodzai ortofotomapy (0.25m, 0.50m) pokrywaja sie z poprzednimi opracowaniami LPIS. zgadzam sie tylko z Twoim ostatnim zdaniem odnosnie WJD i specyfikacji.
  
oj bogus WT 85tys, załącznik 21c przedstawia zakres opracowania aktualizacji a załącznik 21d przedstawia ten sam obszar z wymienionymi opracowaniami LPIS oraz zasięgiem różnych ortofotomap. To pokrycie o którym mówisz wogóle nie przekłada się na poprzednie LPISy tym bardziej że aktualizację wykonuje się w kroju sekcyjnym a nie obrębowym. Z mojej strony koniec komentarza - kto robił LPIS wie z czym może się spotkać a WJD z pewnością nie przymknie oczu na niestaranne wykonanie. Kto nie robił niech 10 razy się zastanowi i dokładnie przeczyta specyfikację - ku przestrodze.
  
do Nicka masz rację co do polityki firmy ,ale jeśli rozrzut w cenach 50% wg ciebie nie jest za duży to ja wysiadam , najważniejsze w tym wszystkim jest to , że w przy następnych projektach , zamawiający przeznaczy środki finansowe w odniesieniu do tych , jakie padły w przetargu , czyli 65%. Jeśli polityka firm nie zmieni się to znow położą oferty po 65% . 0.65 razy 0.65 to 0.42 . Następny projekt pójdzie z 42% kwot zarezerwowanych w tym roku - takiej polityki nie rozumiem i nie wytłumaczysz tego nawet kryzysem
  
do zorientowanego nie wiem z jakiego projektu wziales WT bo na pewno nie z tego. tam gdzie byla ortofotomapa z pikselem 0.25m (aktualizacja 85tys km2) bedzie opracowywana ortofotomapa z pikselem 0.25m, a tam gdzie byla ortofotomapa 0.5m (aktualizacja 86tys km2) rowniez bedzie opracowana ortofotomapa z pikselem 0.5m (wylaczajac orto satelitarne) wiec ja Tobie zycze wiecej rzetelnosci.
  
według mnie firmy które złożyły oferty wiedzą co robią. Skoro dały takie kwoty, to są to kwoty zadowalające ich wymagania. I nie przyniosą im straty. Rynek jest jaki jest. Robót nie ma. Każdy robi co może, żeby utrzymac firmę i nie zwalniać pracowników. Więcej życzliwości proszę. Nie decydujmy za innych, czy cena jest dobra czy zła. I gdyby się przyjrzeć, to nie było za dużego rozrzutu cenowego między firmami, więc pewnie jest OK.
  
do niezorientowanego cdn nie wspomniałem oczywiście o przypadkach ortofotomap w LPIS gdzie dokładność była jeszcze DUŻO mniejsza (a takich obszarów wcale tak mało nie było) oraz oczywiście miejsc gdzie były ortofotomapy satelitarne. Co do modernizacji to chyba pomyliłeś pojęcia bo aktualizuje się dane od ostatniego LPISu. Więcej rzetelności życzę.
  
do niezorientowanego Specjalnie otworzyłem WT na LPIS i WT na aktualizację. WT LPIS, pkt.I.A.1,cyt:przedmiot zamówienia: cyfrowa ortofotomapa z terenową wielkością piksela 0.5m. WT aktualizacja, pkt I.A.1:kolorowe zdjęcia lotnicze i wykonana na ich podstawie cyfrowa ortofotomapa z terenową wielkością piksela 0.25m. WT aktualizacja, pkt.IV.C.2.1, cyt:aktualizację należy wykonać na podstawie ortofotomapy z (i tu zaczyna się podkreślenie)dokładnością odpowiadającą dokładności materiału źródłowego tj. ortofotomapy(koniec podkreślenia).WT aktu,pkt. IV.B.2.4,cyt:dane wektorowe należy zaktualizować w oparciu o operat,które wpłynęły do zasobu po terminie aktualności danych opracowanych w ramach LPIS i dalej pkt.12,cyt:występujące niezgodności w przebiegu granic działek należy przeanalizować na podstawie dostępnych materiałów w PODGIK w tym z zarysów pomiarowych i szkiców polowych pochodzących z założenia ew.gr i budynków oraz z operatów jednostkowych.
  
do (slabo)zorientowanego gdybyś dobrze się wczytał w warunki techniczne to wiedziałbyś, ze dokładność ortofotomapy nie zmieniła się (pomijając niewielkie obszary gdzie była ortofotomapa satelitarna). Co do części ewidencyjnej to aktualizacji podlegają tylko zmiany w ewidencji od daty aktualności materiałow otrzymanych do modernizacji.
  
do bogusia gdybyś dobrze się wczytał w warunki techniczne to wiedziałbyś, że aktualizacja PZ-tów w praktyce sprowadza się do narysowania ich od nowa ze względu na zmianę dokładności ortofotomap - ale o tym nikt nie chce głośno powiedzieć. Co do części ewidencyjnej to można trafić na jednostki gdzie będzie niewiele do aktualizowania a można i trafić na takie gdzie trzeba będzie wykorzystać większość materiałów źródłowych włączając w to operaty z założenia ew.gr. (miary liniowe) - to też jest dokładnie opisane w warunkach technicznych. A to wszystko za tylko/aż niecałe 1zł od działki.
  
aktualizacja i poprawianie to cześciej więcej roboty niż rysowanie od początku. a zważywszy na relacje tu zawarte siły roboczej pierwowzoru...:)
  
odnoszę się tylko do oszacowanej wartości zamówienia przez ARiMR i cen zaproponowanych przez firmy , które wygrały / 65%/
  
aktualizacja niech wszyscy malkontenci wezmą pod uwage fakt, że jest to aktualizacja danych LPIS. ceny niegdy nie bedą już takie jak dawniej bo i roboty jest mniej.
  
gdyby chodziło tylko o PZty to ok , ale w SIWZ są jeszcze GO, orto, NMT i trochę pomyślunku przy AMZ - nie mówmy o studentach i skośnookich
  
do pezetowcow znam wielu ludzi którym opłaca sie robić PZty i nieźle na tym wychodzą. ale znam też takich pracusiów, z dwiema lewymi rączkami, którzy wzieli się za za wektoryzacje i tylko marudzili że malo działek wychodzi. niestety studenciaki i absolwenci musza dopiero nauczyć się właściwego podejcia do pracy...
  
Już sobie wyobraziłem biura pełne skośnookich operatorów. Czemu nie? Polacy na zmywak do Szwecji a Chińczycy do polskiego GISu!
  
znowu frustraci mam wrażenie że te komentarze piszą głównie menadżerowie firm które przegrały. więcej pokory! mamy wolny rynek! jeżeli komuś się opłaca to czemu ma nie dawać takiej stawki? We wschodniej azji jest bardzo tania siła robocza...
  
zrobie pezeta za zeta - tylko powazne oferty poprosze
  
I super! Cokolwiek myślimy jako środowisko wykonawcze, to ARiMR z pewnością może wykazać się dbałością o wydawane ze środków publicznych kwoty. ;-) Przy LPISie swego czasu też pracowałem... Prace wykonywałem sumiennie, więc szybko stwierdziłem, iż lepszą stawkę godzinową ma nawet bramkarz w dyskotece.
  
co by nie pisać - żenada
  
Porażka środowiska Jak widać po cenach przetarg był źle przygotowany. Każdy wie, że przy tych cenach nawet Chińczycy wymiękną. Swoją drogą nagrodę powinien dostać ARiMR, który puszczając kolejne przetargi powoduje, że właściwie Wykonawcy sfinansują wszystkie prac (kary itp.). Brawo. Firmy zagraniczne zawsze będą wskakiwać dopóki w Polsce nie będzie prawdziwej, rodzimej konkurencji fotogrametrii lotniczej. Teraz mamy tylko [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]... z dużą ilością powietrza i długo, długo nic.
  
do malowanek kolego yły student LPISowiec jesli to robiles to pieniadze byly swietne. teraz beda o 40 - 50 % mniejsze. wiec chyba przelaczamy sie na uczniow technikow a moze zsz?. ja pomijam juz pz - ty. ale tu maja byc uzupelnione dane EGiB!!! O zgrozo. Teraz sie zaczna szkolenia mlodziezy z roznic pomiedzy dzialka ewidencyjna a rolna, no bo jeszcze kontrole na m-cu. niech sie kadra ksztalci. tylko zeby im sie pomylilo...
  
malowałem orta i składałem ewidencyjne puzzle.. robi się za marne pieniądze to i wyniki marne... który powiat jest zadowolony z wykonanej przy okazji LPISu mapy ewidencyjnej? czy to się da w ogóle do czegoś użyć? zespół wykonujący takie prace w tak krótkim czasie bez należytego doświadczenia ( a za takie pieniądze doświadczenia zespół nie ma ) nie zrobi nic porządnie:/
  
niegeo dobrze pisze, na kontrole trzeba dać znacznie większe ceny
  
kryzys? KKKryzys mamy?
  
promocje swietnie - ARiMR przeznaczyl 18 mln, suma najnizszych ofert okolo 9 mln. Panowie liderzy gratuluje samooceny i wyceny waszych robot. A za 2 lata bedziecie doplacac zeby wygrac? Czy moze macie zamiar zatrudnic studentow do malowania po orcie? Mam nadzieje ze ktos normalnie bedzie to kontrolowal i da wam po d.... Jak tak samo beda wygladaly ceny na kontrole na m-cu to chyba wielu menagerow zobaczymy na polach z aparatami...
  
smutne jest to że prawie w każdej ofercie jest firma zagraniczna. Mam więc pytanie - jest nam trudno, robót brak. Proszę więc powiedzieć dlaczego ARiMR pisze warunki, w których na nas wymusza startowanie z firmami zagranicznymi (wymagany samolot). Jest to nam do czegoś potrzebne? Owszem, jesteśmy w Unii. ale dlaczego nasze organizacje rządowe i samorządowe nie chronią naszego rynku.? Wumuszają na nas start z firmami zagranicznymi. Przecież oni nas tak chętnie nie wpuściliby na ich rynek. Komu i czemu ma no służyć. Chyba tylko unicestwieniu naszych rodzimych firm - bo do tego dążymy.
  
szacunek widać jak się szanujemy w geodezji, ciekawe ile lat ta geodezja będzie jeszcze w komuniźmie !!!!!!!!!!!!!!!!!
  



zobacz też:

Zmiana na stanowisku prezesa ARiMR

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na wniosek ministra finansów Jana Vincenta-Rostowskiego oraz ministra rolnictwa...

32 firmy i konsorcja w drugim etapie przetargu ARiMR na kontrolę na miejscu

Wnioski o dopuszczenie do przetargu ograniczonego na wykonanie kontroli...

ARiMR: 15 mln zł na modernizację LPIS

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg nieograniczony na zaktualizowanie baz...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Apeks skanuje w Trójmieście
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
nazwa galaktyka pochodzi od greckiego słowa gala, czyli „mleko”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Tomasz Niewodniczański (1933-2010)

Tomasz Niewodniczański (1933-2010)
Fizyk jądrowy, menedżer, kolekcjoner kartografików, urodził się 25 września 1933 roku w Wilnie, tam też spędził dzieciństwo. Po ukończeniu studiów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie rozpoczął pracę w Instytucie Badań...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1663
James Gregory (1638-75), szkocki fizyk i matematyk, opisuje teleskop zwierciadlany (reflektor) złożony z dwóch zwierciadeł wklęsłych, zwany teleskopem Gregory'ego. Zastosowanie tego wynalazku umożliwiło zredukowanie długości lunet.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2