wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-03-12| Geodezja, GIS, Firma, Software, Kataster

PropertyShark.com oferuje interaktywne wyszukiwanie informacji o nieruchomościach


Jedna z największych agencji nieruchomości w Stanach Zjednoczonych oferuje użytkownikom swojego portalu obszerne raporty na temat większości ofert, w tym dostęp do map tematycznych dla wybranych stref kodów pocztowych.

Dzięki oprogramowaniu firmy Maponics użytkownik może dla każdej nieruchomości nie tylko sprawdzić jej cenę oraz stan, lecz ma także dostęp do państwowych oraz prywatnych rejestrów danych dotyczących zarówno samego budynku, jak i najbliższej okolicy.

I tak, portal zamieszcza m.in. informacje o historii budynku (poprzednie ceny, użytkownicy, przeprowadzone remonty), odległościach do posterunku policji i straży pożarnej oraz wielkości podatku od nieruchomości. Użytkownik ma także dostęp do danych statystycznych o strukturze demograficznej sąsiedztwa (np. gęstość zaludnienia, wiek, wskaźnik feminizacji i dominujący typ gospodarstwa domowego), policyjnych raportów o przestępczości oraz informacji o zagrożeniach dla środowiska w najbliższej okolicy (np. ryzyko powodziowe, wycieki chemikaliów, legalne i nielegalne składowiska odpadów, kominy fabryczne).

Dzięki interaktywnym mapom tematycznym można także dla najbliższej okolicy sprawdzić wiek budynków, liczbę kondygnacji, zwartość zabudowy, a nawet średni wiek mieszkańców posesji oraz ich przeciętny roczny dochód. Wszystkie wymienione wyżej dane mogą być wykorzystane nie tylko przy wyszukiwaniu, lecz także porównywaniu ofert. Portal daje ponadto dostęp do bazy danych o nieruchomościach wystawionych na sprzedaż przez komornika. Użytkownik może poznać szczegóły aukcji komorniczej, a nawet uzyskać telefon do adwokatów dotychczasowych właścicieli posesji.

Portal PropertyShark.com oferuje łącznie informacje o ponad 25 mln. nieruchomości dla 20 stanów USA, zaś firma Maponics specjalizuje się w aplikacjach do wyszukiwania informacji przestrzennych dla biznesu.

źródło: PropertyShare


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS