wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-03-06| Geodezja, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Instytucje

W 2011 roku GIS Centre w Elblągu


Spółka OPEGIEKA z Elbląga podpisała (13 lutego) z Ministerstwem Gospodarki umowę na dofinansowanie projektu budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS Centre w Elblągu.

Przedsięwzięcie realizowane będzie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Priorytet 4, Działanie 4.5 – „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki”. Łączna wartość projektu sięgnie 15,5 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 9,301 mln zł (resztę wyłoży OPEGIEKA).

Celem strategicznym spółki OPEGIEKA Elbląg jest przekształcenie przedsiębiorstwa w Centrum Badawczo-Rozwojowe akredytowane przez ministra gospodarki. Byłby to pierwszy tego typu obiekt badawczy w regionie. Efekt jaki firma zamierza osiągnąć, to dywersyfikacja produkcji geoinformatycznej, stworzenie nowych usług w zakresie outsourcingu i utrzymania systemów informatycznych, wygenerowanie nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych kadr, współpraca z jednostkami naukowymi i badawczymi w Polsce i Europie. Jednym z najważniejszych elementów projektu będzie budowa specjalistycznego centrum przetwarzania danych cyfrowych – tzw. Data Centre. Zagwarantuje ono odpowiedni poziom zabezpieczenia, przetwarzania, utrzymania i przechowywania danych.
Planowany termin zakończenia inwestycji – czerwiec 2011 roku.

Źródło: OPEGIEKA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt