wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-19| Geodezja, GIS, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Od dziś mamut i dinozaur zachęcają do odwiedzenia PIG


Tradycyjnie w maju organizowane jest święto Państwowego Instytutu Geologicznego. Właśnie dziś obchodzona jest 87. rocznica jego powstania.
Uroczystości rozpoczęły dwie sesje naukowe, jedna poświęcona wybitnemu geologowi prof. Wacławowi Ryce, druga - jubileuszowi 50-lecia sztandarowego czasopisma Instytutu "Geological Quarterly" [patrz też GEODETA nr 5/2006]. Były też przemówienia, wręczenie nagród oraz odznaczeń wybitnym i zasłużonym geologom, a także dyplomów doktorskich i habilitacyjnych. Otwarto również interesującą wystawę "Tropami kolczastych dinozaurów", na której m.in. można obejrzeć autentyczne ślady, jakie odcisnęły one w podłożu 150 mln lat temu, a na posterach prześledzić np. ewolucję poglądów na temat najbardziej znanych dinozaurów - stegozaurów. W parku okalającym budynek Muzeum Geologicznego PIG odsłonięto naturalnej wielkości model jednego z autorów tych śladów - kentrozaura (reprezentanta grupy stegozaurów). Z kolei na terenie parku okalającego główną siedzibę PIG stanął model mamuta wielkiego (3,5 m wysokości i 5,7 m długości) zrekonstruowany na podstawie jedynego w Polsce kompletnego szkieletu znajdującego się Muzeum Geologicznym. Autorzy modeli prehistorycznych stworzeń - gada i ssaka - nadali im swojsko brzmiące imiona: Zuzia i Grześ. Oba, dość dobrze widoczne z ulic okalających budynki Instytutu, mają zachęcać przechodniów do zapoznania się z pełną ekspozycją Muzeum Geologicznego PIG.

Przy okazji: jutro w godzinach od 19.00 do 1.00 w nocy będzie można zwiedzać Muzeum Geologiczne PIG, w tym wspomnianą ekspozycję, ale także inne stołeczne placówki muzealne w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Noc Muzeów". Wstęp na wszystkie imprezy odbywające się w ramach tej akcji jest bezpłatny.

geodezjageodezja

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS