Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-19| Geodezja, GIS, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Od dziś mamut i dinozaur zachęcają do odwiedzenia PIG


Tradycyjnie w maju organizowane jest święto Państwowego Instytutu Geologicznego. Właśnie dziś obchodzona jest 87. rocznica jego powstania.
Uroczystości rozpoczęły dwie sesje naukowe, jedna poświęcona wybitnemu geologowi prof. Wacławowi Ryce, druga - jubileuszowi 50-lecia sztandarowego czasopisma Instytutu "Geological Quarterly" [patrz też GEODETA nr 5/2006]. Były też przemówienia, wręczenie nagród oraz odznaczeń wybitnym i zasłużonym geologom, a także dyplomów doktorskich i habilitacyjnych. Otwarto również interesującą wystawę "Tropami kolczastych dinozaurów", na której m.in. można obejrzeć autentyczne ślady, jakie odcisnęły one w podłożu 150 mln lat temu, a na posterach prześledzić np. ewolucję poglądów na temat najbardziej znanych dinozaurów - stegozaurów. W parku okalającym budynek Muzeum Geologicznego PIG odsłonięto naturalnej wielkości model jednego z autorów tych śladów - kentrozaura (reprezentanta grupy stegozaurów). Z kolei na terenie parku okalającego główną siedzibę PIG stanął model mamuta wielkiego (3,5 m wysokości i 5,7 m długości) zrekonstruowany na podstawie jedynego w Polsce kompletnego szkieletu znajdującego się Muzeum Geologicznym. Autorzy modeli prehistorycznych stworzeń - gada i ssaka - nadali im swojsko brzmiące imiona: Zuzia i Grześ. Oba, dość dobrze widoczne z ulic okalających budynki Instytutu, mają zachęcać przechodniów do zapoznania się z pełną ekspozycją Muzeum Geologicznego PIG.

Przy okazji: jutro w godzinach od 19.00 do 1.00 w nocy będzie można zwiedzać Muzeum Geologiczne PIG, w tym wspomnianą ekspozycję, ale także inne stołeczne placówki muzealne w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Noc Muzeów". Wstęp na wszystkie imprezy odbywające się w ramach tej akcji jest bezpłatny.

geodezjageodezja

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS