Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-22| Geodezja, Mapy, Prawo, Edukacja, Ludzie, Kataster

Nowa książka o gospodarce nieruchomościami


Właśnie ukazała się na rynku książka „Gospodarka nieruchomościami z komentarzem wybranych procedur”. Jej autorzy to: Sabina Źróbek, Ryszard Źróbek oraz Jan Kuryj.
Publikacja stanowi zwarte kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu gospodarki nieruchomościami w wybranych jej aspektach. Podzielono ją na cztery działy tematyczne:

podstawy prawne gospodarki nieruchomościami wraz z jej zarysem historycznym i zagadnieniami z zakresu prawa rzeczowego, komentarz do wybranych procedur uwzględniający najnowsze przepisy, prawne aspekty i zasady określania wartości nieruchomości, szeroki wybór orzecznictwa SN i NSA z opracowaniem wraz z uzasadnieniem i powołaniem artykułów z ustawy.

Ponadto do publikacji dołączono wzory i przykłady uchwał i dokumentów administracyjnych dotyczących wybranych procedur gospodarowania nieruchomościami.
Książka przeznaczona jest dla geodetów, rzeczoznawców i doradców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, pracowników urzędów, a także studentów kierunków gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia oraz innych osób, które zajmują się zawodowo realizacją procedur gospodarki nieruchomościami.
Książka ma 500 stron w twardej oprawie.
Książka jest już dostępna w sklepie GEODETY.

Źródło: Wydawnictwo Gall


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS