wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-01-22| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi, Software, Kataster

Wdrożenie nowoczesnego systemu GIS u polskiego dostawcy gazuASTEC Sp. z o.o. oraz GEOMAGIC GmbH wygrały przetarg na wdrożenie Systemu Informacji Geograficznej u polskiego dostawcy gazu ziemnego G.EN. GAZ ENERGIA S.A. Podstawę wdrożenia stanowi system Gas Distribution Office (GDO).

Projekt obejmuje wdrożenie produktu GDO, jak również jego integrację z istniejącymi systemami i infrastrukturą informatyczną oraz dostosowanie systemu do specyficznych wymagań G.EN. Elementami składowymi zamówienia są także: serwer SIAS umożliwiający dostęp do danych zgromadzonych w GDO przez przeglądarkę WWW, moduł FIS przeznaczony dla pracowników w terenie oraz moduł statycznych obliczeń sieci. Gas Distribution Office jest produktem GE Energy, który na bazie technologii Smallworld Core Spatial umożliwia inwentaryzację i zarządzanie infrastrukturą sieciową.

Obecnie poznańska firma eksploatuje 2,1 tys. km rurociągów. Większość z nich to sieci średniego ciśnienia. Infrastruktura dystrybucyjna zlokalizowana jest na terenie 53 gmin w czterech województwach (dolnośląskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie). Wdrożenie systemu w znaczny sposób ułatwi zarządzanie całą infrastrukturą sieciową

Będzie to pierwsze w Polsce i w Europie wdrożenie systemu GDO. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na I kwartał 2009 roku.

Dorota Kondrad


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS