Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-18| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

W raporcie otwarcia Ministerstwa Rolnictwa o kontroli na miejscu i Departamencie Gospodarki ZiemiąW „Raporcie otwarcia” opublikowanym właśnie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnotowano opóźnienia, jakie wynikły przy płatnościach bezpośrednich, oraz niezakończenie do chwili obecnej kontroli na miejscu za 2005 r.

Jako powody trudności z kontrolą na miejscu wymieniono m.in.
-brak pokrycia ortofotomapą powierzchni całego kraju, co według ministerstwa spowodowane było „nienależytym wykonaniem obowiązków umownych przez jednego z wykonawców” – firmę Eurosense z Nadarzyna,
-niewywiązanie się z realizacji przetargu na kontrolę na miejscu przez jednego z wykonawców – firmę Computerland S.A.,
-zawodność funkcjonującego w ARIMR systemu informatycznego.
W raporcie wskazano również na problemy w funkcjonowaniu samego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w szczególności Departamentu Gospodarki Ziemią. W jego gestii leżą bowiem sprawy związane z rewindykacją nieruchomości, do których zalicza się m.in. rozpatrywanie wniosków, skarg i odwołań na decyzje o przejęciu na własność Skarbu Państwa nieruchomości rolnych z różnych tytułów prawnych, jak również na decyzje o ustanowieniu przymusowego zarządu państwowego nad zakładami przetwórstwa rolno-spożywczego oraz na decyzje o przejęciu tych zakładów na własność Skarbu Państwa. Departament ma olbrzymie zaległości w rozpatrywaniu tych spraw. W chwili obecnej na rozwiązanie oczekują 1952 takie przypadki. Skutkuje to m.in. przegranymi przez ministerstwo procesami przed Naczelnym Sądem Administracyjnym i skargami składanymi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS