wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-18| Geodezja, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

W raporcie otwarcia Ministerstwa Rolnictwa o kontroli na miejscu i Departamencie Gospodarki ZiemiąW „Raporcie otwarcia” opublikowanym właśnie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnotowano opóźnienia, jakie wynikły przy płatnościach bezpośrednich, oraz niezakończenie do chwili obecnej kontroli na miejscu za 2005 r.

Jako powody trudności z kontrolą na miejscu wymieniono m.in.
-brak pokrycia ortofotomapą powierzchni całego kraju, co według ministerstwa spowodowane było „nienależytym wykonaniem obowiązków umownych przez jednego z wykonawców” – firmę Eurosense z Nadarzyna,
-niewywiązanie się z realizacji przetargu na kontrolę na miejscu przez jednego z wykonawców – firmę Computerland S.A.,
-zawodność funkcjonującego w ARIMR systemu informatycznego.
W raporcie wskazano również na problemy w funkcjonowaniu samego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w szczególności Departamentu Gospodarki Ziemią. W jego gestii leżą bowiem sprawy związane z rewindykacją nieruchomości, do których zalicza się m.in. rozpatrywanie wniosków, skarg i odwołań na decyzje o przejęciu na własność Skarbu Państwa nieruchomości rolnych z różnych tytułów prawnych, jak również na decyzje o ustanowieniu przymusowego zarządu państwowego nad zakładami przetwórstwa rolno-spożywczego oraz na decyzje o przejęciu tych zakładów na własność Skarbu Państwa. Departament ma olbrzymie zaległości w rozpatrywaniu tych spraw. W chwili obecnej na rozwiązanie oczekują 1952 takie przypadki. Skutkuje to m.in. przegranymi przez ministerstwo procesami przed Naczelnym Sądem Administracyjnym i skargami składanymi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS