Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2008-11-06| GIS, Mapy, Firma, Software, Imprezy

Premiera MicroStation V8i i nowej serii produktów Bentleya


Na konferencji Bentley GeoDay 2008 (Warszawa, 5 listopada) przedstawiono filozofię działania firmy Bentley Systems, polskie zastosowania jej oprogramowania, a przede wszystkim najnowszą generację produktów amerykańskiej firmy.

Dzisiaj w Filadelfii, w hotelu Ritz-Calrton, odbędzie się światowa ich premiera (w Europie –11 listopada we Frankfurcie). Wprowadzenie na rynek nowej wersji MicroStation oraz całej serii unowocześnionych aplikacji zapowiedziano już podczas ubiegłorocznej konferencji użytkowników oprogramowania Bentleya w Baltimore. Roboczą nazwę nowych rozwiązań Athens (Ateny) zmieniono na – V8i (i jak infrastruktura).
Plan Bentleya zakłada jednoczesne wprowadzenie na rynek 140 nowych produktów przeznaczonych głównie dla firm i specjalistów zajmujących się szeroko pojętą infrastrukturą. Wszystkie mają być dostępne z chwilą światowej premiery, wszystkie z oznaczeniem V8i.

Na spotkaniu w Warszawie reprezentanci firmy Bentley Systems przedstawili najważniejsze z nich. Główne cechy charakteryzujące rozwiązania V8i to m.in.: spójne portfolio aplikacji, niezmienny format pliku, uaktualnienia przyrostowe, bezpieczeństwo danych projektowych, interoperacyjność w ramach oferowanych rozwiązań i z aplikacjami zewnętrznymi.
Sztandarowy produkt Bentleya – MicroStation w wersji V8i zachowa kompatybilność zapisu plików w dół, czyli pliki zapisane w wersji V8i mogą być używane we wcześniejszych wersjach tego oprogramowania. Nowego MicroStation nie będzie można uruchamiać w środowiskach: Windows 98, Windows 2000 i Windows NT. Potrzebny będzie komputer z 2 GB RAM i szybka karta graficzna plus sterownik DirectX 9.0c. W systemach 64-bitowych MicroStation V8i zapewni o wiele większą wydajność, jest również przystosowane do pracy wielowątkowej i może być instalowane na stacjach wieloprocesorowych.
Nowa wersja umożliwia użytkownikowi projektowanie koncepcyjne. Narzędzia do modelowania 3D pozwalają bowiem na uniknięcie powtarzania wielu czynności, a jednocześnie dają szansę na znajdowanie najlepszych rozwiązań projektowych opartych na logice i intuicji projektanta. W V8i dodano także układy odniesienia, co pozwoli na geograficzne lokalizowanie obiektów i wymianę danych w technologii WMS, śledzenie lub wprowadzanie pozycji obiektu z GPS i współpracę z serwisami typu Google Earth.

To tylko niektóre z nowych funkcji MicroStation w wersji V8i. Zmiany dotyczą także ProjectWise V8i (w którym m.in. zwiększono szybkość przesyłania i pobierania danych), Raster Managera V8i (dynamiczna transformacja i georeferencja rastra, pokrywanie DTM obrazami rastrowymi), Bentley Descartes V8i (transformacja rastrów w różnych układach, obsługa rastrów w 3D), Bentley Map V8i (etykiety mogą przejmować wartość z atrybutów opisowych, zapytania w jednym standardzie), Bentley PowerMap V8i czy Bentley Cadastre V8i.

Światowa premiera nowych rozwiązań Bentley Systems będzie transmitowana na żywo w internecie. 90-minutowa bezpośrednia relacja z konferencji w Filadelfii rozpocznie się o godz. 13.30 czasu miejscowego. Aby ją obejrzeć, wystarczy zalogować się na stronie internetowej Bentleya.

Firma Bentley Systems zatrudnia 2800 pracowników, ma 51 biur na całym świecie i użytkowników oprogramowania w 169 krajach. Przychody w 2007 r. przekroczyły 450 mln dolarów, z tego 80 mln przeznaczono na badania i rozwój.

Jerzy Przywara


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama