Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-08| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Ludzie, Imprezy

Sukces II Bieszczadzkiej Szkoły GPS


Organizowana po raz drugi przez firmę TPI Sp. z o.o. Bieszczadzka Szkoła GPS zgromadziła w tym roku rekordową liczbę 174 uczestników. Okazuje się więc, że tematyka pomiarów satelitarnych i systemu ASG-EUPOS budzi wciąż ogromne zainteresowanie.

Nad Zalewem Solińskim (WZW „Jawor”) w dniach 1-3 października geodeci z całej Polski zapoznawali się z najnowszymi osiągnięciami techniki z zakresu pomiarów satelitarnych. Pracownicy firmy TPI, dystrybutora produktów marki Topcon, przedstawili przybyłym gościom teoretyczne wiadomości z dziedziny pomiarów geodezyjnych oraz szkolili z obsługi sprzętu GPS. Na 15 zestawach RTK – Topcon GR-3 – prezentowali nie tylko możliwości samych odbiorników, ale także ich kompatybilność z systemem ASG-EUPOS. O wymogach, jakie odbiorniki GPS muszą spełniać, by współdziałać z ogólnopolskimi stacjami referencyjnymi opowiadał Marcin Ryczywolski odpowiedzialny za opiekę nad serwisami postprocessingu w centrum ASG-EUPOS.
W swoim wystąpieniu omówił serwisy czasu rzeczywistego i postprocessingu, skupiając się na określeniu parametrów technicznych odbiorników przeznaczonych do pracy z ASG (m.in. wskazał formaty poprawek – RTCM 2.3, 3.1, FKP, VRS). Znaczącą część spotkania poświęcono oprogramowaniu Topcon (Topcon Link, Topcon Tools) do edycji danych GPS i ich obróbki z wykorzystaniem danych obserwacyjnych ze stacji ASG-EUPOS. Przedstawiono także specjalistyczny moduł do tworzenia automatycznych raportów z pomiarów RTK zgodnie z wytycznymi G1.12.
Część warsztatowo-edukacyjną uzupełniono elementami rozrywkowymi. Była więc kolacja przy muzyce, rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Wszystko to miało na celu zintegrować geodetów i pozwolić im oderwać się od codziennych spraw zawodowych.

Źródło: TPI Sp. z o.o.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS