wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-05-08| GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Przetargi, Software, Instytucje, Kataster

Przetarg na System Informacji o Nieruchomościach dla GDDKiA


W dzisiejszym BZP opublikowano ogłoszenie o zamówieniu na dostawę i wdrożenie wraz z utrzymaniem systemu informatycznego typu GIS wspomagającego proces pozyskiwania gruntów i zarządzania nieruchomościami dla potrzeb Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o nazwie System Informacji o Nieruchomościach (SIoN).

Przewiduje się, że system będzie zawierać opisowe i graficzne dane o nieruchomościach związanych z działalnością GDDKiA, w tym zajętymi pod drogi krajowe oraz przewidzianymi do nabycia na ten cel. Ponadto system będzie zawierać informacje o innych nieruchomościach zarządzanych przez GDDKiA. Powinien on również umożliwiać przetwarzanie informacji, w tym danych pozyskiwanych bezpośrednio z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz z katastru nieruchomości. Wstępnie szacuje się, że w systemie znajdzie się ok. 6 mln działek, z czego w jednym Oddziale GDDKiA maksymalnie ok. 400 tys. Do wykonawcy będzie należeć opracowanie właściwej struktury sprzętowej i systemowej umożliwiającej funkcjonowanie systemu w Centrali i 16 siedzibach Oddziałów GDDKiA. Należy także przewidzieć możliwość włączenia do sytemu innych podmiotów i organów administracji wykonujących zadania z zakresu dróg krajowych. System powinien być otwarty na współpracę z innymi systemami informatycznymi GDDKiA i w przyszłości stanowić jedną z baz zintegrowanej platformy zarządzania w zakresie dróg krajowych i autostrad. Ze względu na przechowywane w bazie danych informacje objęte ochroną danych osobowych, konieczne jest zastosowanie systemu zabezpieczeń uniemożliwiającego osobom nieupoważnionym wgląd do tych danych.
Przewidywane jest pięć etapów realizacji inwestycji, a potrwa ona 60 miesięcy. Wadium wynosi 100 000 zł.
Więcej zamówień publicznych w dziale Przetarg

Źródło: UZP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt