Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-08| GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Przetargi, Software, Instytucje, Kataster

Przetarg na System Informacji o Nieruchomościach dla GDDKiA


W dzisiejszym BZP opublikowano ogłoszenie o zamówieniu na dostawę i wdrożenie wraz z utrzymaniem systemu informatycznego typu GIS wspomagającego proces pozyskiwania gruntów i zarządzania nieruchomościami dla potrzeb Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o nazwie System Informacji o Nieruchomościach (SIoN).

Przewiduje się, że system będzie zawierać opisowe i graficzne dane o nieruchomościach związanych z działalnością GDDKiA, w tym zajętymi pod drogi krajowe oraz przewidzianymi do nabycia na ten cel. Ponadto system będzie zawierać informacje o innych nieruchomościach zarządzanych przez GDDKiA. Powinien on również umożliwiać przetwarzanie informacji, w tym danych pozyskiwanych bezpośrednio z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz z katastru nieruchomości. Wstępnie szacuje się, że w systemie znajdzie się ok. 6 mln działek, z czego w jednym Oddziale GDDKiA maksymalnie ok. 400 tys. Do wykonawcy będzie należeć opracowanie właściwej struktury sprzętowej i systemowej umożliwiającej funkcjonowanie systemu w Centrali i 16 siedzibach Oddziałów GDDKiA. Należy także przewidzieć możliwość włączenia do sytemu innych podmiotów i organów administracji wykonujących zadania z zakresu dróg krajowych. System powinien być otwarty na współpracę z innymi systemami informatycznymi GDDKiA i w przyszłości stanowić jedną z baz zintegrowanej platformy zarządzania w zakresie dróg krajowych i autostrad. Ze względu na przechowywane w bazie danych informacje objęte ochroną danych osobowych, konieczne jest zastosowanie systemu zabezpieczeń uniemożliwiającego osobom nieupoważnionym wgląd do tych danych.
Przewidywane jest pięć etapów realizacji inwestycji, a potrwa ona 60 miesięcy. Wadium wynosi 100 000 zł.
Więcej zamówień publicznych w dziale Przetarg

Źródło: UZP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS