Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2008-09-16 | Ludzie, Instytucje

Miliard złotych dla regionów w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy



Wczoraj (15 września) oficjalnie zainaugurowano wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Pierwszy nabór wniosków rusza już na początku października.

Z tej okazji w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z minister Elżbietą Bieńkowską na czele, a także dyrektor generalny Szwajcarskiej Agencji ds. Rozwoju i Współpracy SDC Martin Dahinden, dyrektor Działu Strategii Globalnych i Spójności w Sekretariacie Stanu ds. Gospodarczych Konfederacji Szwajcarskiej SECO Hugo Bruggmann oraz dyrektor Biura Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, radca ds. współpracy i rozwoju gospodarczego w Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie Heinz Kaufmann.

Nasz kraj otrzymał możliwość skorzystania ze szwajcarskiego programu pomocowego jako jeden z 10 członków, którzy przystąpili do niej w 1 maja 2004 r. – Polska jest największym beneficjentem szwajcarskich dotacji. W ramach całkowitej alokacji w wysokości 1 mld franków szwajcarskich, otrzymała prawie połowę, tj. 489,02 mln franków szwajcarskich, czyli ok. 1 mld zł – zaznaczyła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. – Czas na wydatkowanie tych środków mamy do 14 czerwca 2017 roku. Działania realizowane w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy będą komplementarne w stosunku do pozostałych programów finansowanych z funduszy strukturalnych oraz mechanizmów norweskich – dodała.

Od 1 października do 23 grudnia 2008 r. można będzie składać wnioski w ramach działania „Inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego regionów peryferyjnych i słabo rozwiniętych”. Dofinansowanie uzyskają kompleksowe programy rozwoju dla podregionów, subregionów obejmujące rozwój społeczny, gospodarczy na danym terenie. – Poziom wsparcia może wynieść nawet do 10 mln franków – wyjaśnił Janusz Mikuła, wiceminister rozwoju regionalnego. Dodał również, że przy realizacji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy będziemy korzystać z wiedzy Szwajcarów związanej z wdrażaniem tego typu środków. – Ostateczny kształt programu i kryteriów oceny projektów powstał w wyniku zderzenia doświadczeń polskich i szwajcarskich – zaznaczył J. Mikuła.

Program Współpracy jest kontynuacją wcześniejszych programów finansowanych z pomocy szwajcarskiej, które realizowano na początku lat 90. Konfederacja Szwajcarii była bowiem pierwszym z państw, które zaoferowały pomoc Polsce w okresie transformacji ustrojowej.

Program zakłada, iż co najmniej 40% środków zostanie rozdysponowanych w czterech województwach ściany południowo-wschodniej: lubelskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

Źródło: MRR


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

MRR: Ruszyły prace zespołu ekspertów

– Już jesienią będą pierwsze efekty prac zespołu ds. upraszczania procedur wdrażania funduszy...

Ruszył Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich

– Punkt Informacyjny, to miejsce do którego beneficjenci będą mogli skierować pierwsze...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1964 r. w budownictwie pracowało 1308 geodetów z wyższym wykształceniem, a w administracji - tylko 259?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jerzy Butowtt (1931-2022)

Jerzy Butowtt (1931-2022)
Jerzy Butowtt urodził się 25 lutego 1931 r. w Morawicy. W 1954 r. ukończył Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Następnie został powołany do pełnienia zawodowej służby wojskowej w korpusie topografów oraz w Oddziale...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1831
Angielski podróżnik James Clarke Ross (1800-62) odkrył magnetyczny biegun północny (wtedy znajdował się on na półwyspie Boothia w Kanadzie) i obliczył położenie bieguna południowego (Ziemia Wiktorii na Antarktydzie).
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama