wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-05-02| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Software

Leica DigSmart 3D – system do naprowadzania koparek


Leica Geosystems wypuściła DigSmart 3D V.2.0 – inteligentny system naprowadzania koparek na placu budowy (znany do tej pory pod nazwą Digger 3D). Zintegrowano w nim cyfrowe rozwiązania projektowe z technologią nawigacji satelitarnej, co pozwala operatorowi koparki na precyzyjne wykonywanie wykopów.
Rysunek projektowy widoczny jest na ekranie wyświetlacza w maszynie, umożliwia tym samym precyzyjne i produktywne kierowanie pracą urządzenia. Widok 3D w trybie „wireframe” ułatwia operatorowi nawigowanie na placu budowy, a warstwa „roadrunner” pozwala na wyodrębnienie trasy koparki ze skomplikowanego rysunku projektowego.
DigSmart 3D przeznaczony jest do budowy kanałów, lądowisk, skarp, rowów melioracyjnych oraz prowadzenia innych prac ziemnych. System współpracuje z tachimetrami i odbiornikami Leiki (np. GPS 1200). W DigSmart 3D zastosowano format Leica DBX. Zastosowanie modułu Leica SiteSmart-Translator pozwala z kolei na konwersję danych zapisanych w innych formatach.

geodezja

Leica Geosystems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt