Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-02| Mapy, Teledetekcja, Edukacja

Atlas Kijowa ze zdjęć z QuickBirda


Ukraińska firma „Instytut Zaawansowanych Technologii” wydała atlas pt.: „Kijów. Widok z kosmosu”, przedstawiający stolicy Ukrainy na zdjęciach satelitarnych zrobionych z wysokości 450 km. Atlas o objętości 216 stron ukazał się w nakładzie 5 tys. egzemplarzy i kosztuje 59 grywien; obszar miasta pokazano w nim w skali 1:7000, a centrum - 1:3500. Na zdjęciach opisano ulice, parki, rzeki i inne obiekty geograficzne, a także stacje metra, przystanki autobusowe itp. Obrazy Kijowa zostały zarejestrowane wiosną 2005 roku przez satelitę QuickBird firmy DigitalGlobe.
Jak powiedział szef Instytutu Aleksandr Barładin, dzięki tym zdjęciom zaktualizowano położenie ponad 300 ulic Kijowa, które wcześniej były nieprawidłowo usytuowane na mapach lub ich brakowało, oraz uzupełniono dużą liczbę adresów i budynków. Podkreślił on, że prace nad atlasem były na pewien czas wstrzymane z uwagi na konieczność uzyskania zgody sztabu generalnego na jego opublikowanie.
Atlas Kijowa jest pierwszym z serii podobnych wydawnictw planowanych dla wszystkich większych miast Ukrainy oraz miejsc ważnych z politycznego punktu widzenia. W tym roku wydana będzie jeszcze angielska wersja atlasu Kijowa.

geodezja

Żródło: IAT


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS