wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-07-31| Teledetekcja, Firma, Software, Imprezy

Stadion olimpijski w Google Earth


W serwisie Google Earth można obejrzeć najnowsze zdjęcia satelitarne obiektów olimpijskich w Pekinie.

Firma Google Inc. bez specjalnego rozgłosu wprowadziła aktualne zdjęcia satelitarne Pekinu w swoim serwisie Google Earth. Obrazy zostały wykonane 19 lipca tego roku przez wysokorozdzielczego satelitę GeoEye. Stadion olimpijski, leżący ok. 10 km na północ od centrum miasta oraz jego otoczenie są, jak widać na zdjęciach, gotowe na przyjęcie gości. Na obrazach pokazywanych do tej pory w Google Earth obiekty były jeszcze na etapie budowy. Niektóre z nich pokazane są w 3D.

AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Więcej luzu Panowie! Nie ma się co zaperzeć. Powiem Wam w tajemnicy, że zdjęcia polskich i ukraińskich obiektów na Euro 2012 też juz tam są. I to w stanie takim, jaki będzie za niecałe 4 lata! Serdecznie pozdrawiam.
odpowiedz zgłoś
Google Booble...? ...w Magazynie GEODETA 5/2006 Redakotr JP twierdził, że ... Page i Brin wiedzą, jak się zarabia miliardy, ale na pewno nie wiedzą, jak się robi mapy... Minęły dwa lata i Redakcja wpada w zachwyt podglądając Pekin. Przez te dwa nastąpił gwałtowny rozwój świadomości dotyczącej geoinformacji głównie dzięki Googlowi. Powstały setki portali mapowych małpujących Googla takich jak choćby zumi.pl czy ostatnio docelu.pl Skoro jest sezon ogórkowy namawiam redakcję do napisania ciekawego artyk.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS