Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2008-07-08 | Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Polskie wersje rozwiązań Autodesk do modelowania informacji o budynku


Polskie wersje rozwiązań Autodesk do modelowania informacji o budynku
Firma Autodesk wprowadziła polskie wersje najnowszych rozwiązań do modelowania informacji o budynku (BIM – building information modeling) – Revit Architecture, Revit Structure, AutoCad Architecture, AutoCAD Civil 3D. W wersji angielskiej dostępny jest również Revit MEP 2009 oraz Autodesk NavisWorks 2009.

BIM to zintegrowany proces tworzenia, a następnie wykorzystywania skoordynowanych, spójnych i przeliczalnych informacji o budynku począwszy od etapu projektowania, poprzez budowę, aż do jego użytkowania. Wykorzystując BIM, architekci, konstruktorzy, budowniczowie i właściciele budynków mogą tworzyć skoordynowane cyfrowe informacje projektowe i dokumentację, a dzięki nim dokładnie przewidywać zachowanie się budynku, jego wygląd oraz koszty. Najnowsze wersje rozwiązań do modelowania informacji o budynku obejmują:

Revit Architecture 2009 (BIM dla architektów i projektantów), który umożliwia klientom wczesną weryfikację koncepcji projektowych dzięki lepszym możliwościom analitycznym i wizualizacji poprzez: •zwiększone możliwości w zakresie projektowania zrównoważonego oraz łatwiejszą wymianę z aplikacjami partnerskimi; •ulepszone funkcje wizualizacji. Revit Structure 2009 (BIM dla konstruktorów, projektantów i kreślarzy), który został wzbogacony o większe możliwości modelowania i tworzenia dokumentacji; współpracuje też z nowopozyskanymi rozwiązaniami firmy Robobat. AutoCAD Architecture zapewnia architektom uzyskanie lepszej wydajności podczas projektowania i tworzenia dokumentacji w środowisku AutoCAD, oferuje większy zestaw narzędzi, które umożliwiają zautomatyzowanie procesu kreślenia i szybsze tworzenie dokumentacji. AutoCAD Civil 3D 2009 udostępnia korzyści płynące z BIM w zakresie inżynierii lądowej, poczynając od prac geodezyjnych i projektowania, przez składanie dokumentacji i realizację modeli trójwymiarowych służących do sterowania (za pomocą GPS) maszynami na placu budowy. Najważniejsze funkcje AutoCAD Civil 3D 2009 to: •kompleksowe rozwiązanie do: analiz hydrologicznych i burzowych do projektowania kanalizacji burzowej, analiz wododziałów, modelowania zbiorników retencyjnych i analiz przepustów; •pełna funkcjonalność geodezyjna, pozwalająca użytkownikom na bezpośrednie importowanie nieprzetworzonych danych; •projektowanie dróg w oparciu o zadane szczegółowe kryteria (np. zapewnienie widoczności w dzień i w nocy). Revit MEP 2009 (BIM dla instalatorów), który zapewnia klientom możliwości szczegółowego modelowania pod specyfikacje, np. centrali klimatyzacyjnych czy kompaktowych klimatyzatorów dachowych.

Rozwiązania Autodesk NavisWorks (które obejmują cztery programy: Review, Simulate, Manage, Freedom) poprawiają koordynację, współpracę oraz planowanie prac projektowych i budowlanych. Dzięki najnowszej wersji NavisWorks użytkownicy mogą łączyć modele i dane projektowe pochodzące zarówno z oprogramowania Autodesk, jak i programów innych producentów.

Źródło: Autodesk


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Wkrótce pokazy dotyczące CAD

Już niedługo – 30 czerwca – na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz „Technologie wspomagające...

Zapowiedź warsztatów firmy Autodesk

W ramach wprowadzenia najnowszej rodziny rozwiązań Autodesk 2009, autoryzowani partnerzy Autodesk organizują...

„Aplikom aCADemia 2009 – Autodesk LIVE” zakończona

Kolejny cykl internetowych prezentacji oprogramowania w ramach projektu...

Autodesk: 599 mln dolarów ze sprzedaży w I kwartale

Firma Autodesk Inc. poinformowała o wynikach finansowych za pierwszy kwartał nowego roku...

Autodesk kupił ImageModelera

Firma Autodesk poinformowała o zakończeniu przejęcia REALVIZ S.A., francuskiej spółki zajmującej się rozwojem...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
już w 1924 r. postulowano utworzenie na Wydziale Mierniczym PW Katedry Kartografii? Wniosku nie uwzględniło ówczesne Min. WRiOP.
następny
strzałka w dółGeoludzie
Józef Czaja (1943-2024)

Józef Czaja (1943-2024)
Józef Czaja urodził się w 19 marca 1943 r. w Szkodnej na Podkarpaciu. Studia na Wydziale Geodezji Górniczej AGH w Krakowie ukończył w 1968 r. Cztery lata później uzyskał stopień doktora nauk technicznych, a w 1975 r. – stopień doktora...
więcej

strzałka w dółGeodaty
2000
Wyłączenie degradacji sygnału GPS (SA). Dokładność wyznaczania pozycji absolutnej przez użytkownika cywilnego wzrasta do około 10 m.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama