Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-04-28| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Imprezy, Kataster

Politechnika Warszawska partnerem edukacyjnym Autodesk


Firma Autodesk poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego o strategicznym partnerstwie z Politechniką Warszawską. Uczelnia ta jest pierwszą polską szkołą wyższą, która dołączyła do grona partnerów edukacyjnych Autodesk. Informację tę ogłoszono podczas „Dnia Autodesk”, zorganizowanego na PW, wspólnie z międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Uczelni Technicznych BEST. W uroczystości wziął udział m.in. rektor PW prof. Włodzimierz Kurnik oraz Carol Bartz – Executive Chairman of the Board Autodesk.

Partnerstwo zapewni warszawskiej uczelni: m.in. bezpłatne szkolenia dla kadry naukowej z zastosowania i użycia rozwiązań Autodesk do projektowania trójwymiarowego oraz zintegrowania ich z programem nauczania. Dodatkowym elementem będzie współpraca przy organizowaniu szkoleń i warsztatów oraz dostęp do elektronicznych szkoleń i kursów.
Zawarto również umowę na dostarczenie 700 stanowisk oprogramowania do projektowania trójwymiarowego w ramach specjalnej oferty edukacyjnej Autodesk Campus. Władze uczelni zdecydowały się na wyspecjalizowane narzędzia do tworzenia projektów 3D, takie jak: Autodesk Inventor, Revit Architecture, Autodesk Civil 3D.
„Politechnika Warszawska korzysta z rozwiązań firmy Autodesk od lat. Studenci i kadra naukowa powinna mieć stały dostęp do najnowszych i najbardziej innowacyjnych wersji oprogramowania. Decyzja o centralnym zakupie oprogramowania Autodesk i długoterminowej współpracy podkreśla politykę uczelni” – powiedział prof. Włodzimierz Kurnik – „Chcemy bowiem zagwarantować naszym studentom możliwość poznawania profesjonalnych i najnowszych rozwiązań do projektowania 3D, znajomość których z całą pewnością ułatwi młodym inżynierom wejście na rynek pracy z przewagą konkurencyjną”.
O popularności oprogramowania Autodesk wśród studentów kierunków technicznych świadczy m.in. ogromne zainteresowanie studenckim portalem Autodesk (Student Engineering and Design Community), pozwalającym na wymianę informacji pomiędzy studentami i naukowcami, wspomagającym prowadzenie projektów oraz umożliwiającym zamieszczanie własnych prac. Użytkownicy mogą tam znaleźć materiały szkoleniowe, a także oferty pracy. Ważną cechą portalu jest możliwość pobrania bezpłatnego oprogramowania Autodesk, z którego zarówno studenci, jak i nauczyciele akademiccy mogą korzystać w celu samokształcenia. Polscy studenci są na czwartym miejscu na świecie pod względem liczby rejestracji.
Autodesk Campus jest odpowiedzią na potrzeby uczelni i ośrodków edukacyjnych, które wykorzystują powyżej 50 licencji różnego oprogramowania oferowanego przez Autodesk. Oferta uwzględnia różne potrzeby laboratoriów komputerowych związane z liczebnością klas i grup studenckich. Projekt pozwala uczelniom korzystać z aplikacji w ramach opłaty subskrypcyjnej (bez opłat za licencje). Jednocześnie zapewnia on dostęp do najnowszych wersji oraz do innych korzyści dla posiadaczy subskrypcji. To uczelnia decyduje o liczbie i rodzaju potrzebnych stanowisk, wybierając je spośród oferty Autodesk. W ramach programu dostępne są: AutoCAD oraz najnowsze rozwiązania branżowe: Revit Architecture, Autodesk Inventor, Autodesk Civil 3D, 3dsMax i inne.

Źródło: Autodesk


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS