Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2025-04-08 | GIS, Edukacja, Planowanie przestrzenne

Krakowscy studenci z minigrantami im. Anny Pasek

Zespoły studentów z dwóch krakowskich uczelni – Uniwersytetu Rolniczego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego – zostały laureatami V edycji konkursu na minigranty dla młodych naukowców, który organizowany jest przez Fundację im. Anny Pasek.


Ilustracja: Krakowscy studenci z minigrantami im. Anny Pasek <br />
Zespół z URK (fot. Bogdan Wertz)
Zespół z URK (fot. Bogdan Wertz)
Ilustracja: Krakowscy studenci z minigrantami im. Anny Pasek <br />
Zespół z UEK
Zespół z UEK

Przypomnijmy, że konkurs „Minigranty im. Anny Pasek” skierowany jest do ambitnych zespołów studentów na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia, którzy w ramach swoich badań i projektów aktywnie wykorzystują narzędzia oraz techniki geoinformacji, mając jednocześnie zamiar rozwijać edukację w tym obszarze.
Uzyskany minigrant można przeznaczyć nie tylko na pokrycie kosztów pracy nad nagrodzonym projektem, ale również na zakup niezbędnych danych i aparatury czy opłaty za korzystanie z zewnętrznych serwisów internetowych.

W skład nagrodzonego zespołu z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wchodzą: Natalia Rębisz, Maciej Mann oraz Weronika Deć. Laureaci są studentami III kierunku leśnictwo na Wydziale Leśnym. Swoją pasję do lasu rozwijają dzięki działalności w funkcjonującym na wydziale Kole Naukowym Leśników – w sekcjach Geomatyki oraz Edukacji Leśnej.
Opiekunem naukowym zespołu jest dr inż. Paweł Hawryło.
Studenci URK wpadli na pomysł łączący GIS i wiedzę leśną. W ramach nagrodzonego projektu „Krakowska dżungla – interaktywna ścieżka edukacyjna szlakiem drzew, które żyją w mieście” zostanie opracowana lekcja przyrody/biologii dla uczniów i nauczycieli krakowskich szkół ponadpodstawowych z tematem przewodnim poznania rodzimych drzew Polski oraz wybranych gatunków inwazyjnych wraz z ich strategiami życiowymi.

Drugi z tegorocznych nagrodzonych zespołów – z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – tworzą: Izabela Mika, Zofia Młynarska oraz Wojciech Kajdas. Są oni studentami kierunku inżynierskiego gospodarka przestrzenna, pozostając pod opieką merytoryczną dwóch katedr – Gospodarki Przestrzennej oraz Geografii Społeczno-Ekonomicznej, a także członkami Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej.
Opiekunem naukowym zespołu jest dr Karol Majewski.
Tematyka nagrodzonej pracy skupia się na zagadnieniu urbanizacji i związanych z nią procesów. Projekt „Urbanizacja i jej konsekwencje środowiskowe” ma na celu wskazanie, w jaki sposób można monitorować zmiany zachodzące w środowisku miejskim z wykorzystaniem oprogramowania Esri.

Więcej o nagodzonych można przeczytać TUTAJ.

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:



wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Bolesławiec w 3D
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Jowisz ma 63 księżyce?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jerzy Butowtt (1931-2022)

Jerzy Butowtt (1931-2022)
Jerzy Butowtt urodził się 25 lutego 1931 r. w Morawicy. W 1954 r. ukończył Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Następnie został powołany do pełnienia zawodowej służby wojskowej w korpusie topografów oraz w Oddziale...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1710
Mnich buddyjski Hotan opracował mapę świata "Nansenbushu Bankoku Shoka no Zu" przedstawiającą Chiny, Japonię i Indie zgodnie z buddyjską kosmografią.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2