Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2025-02-26 | Teledetekcja, Edukacja, Planowanie przestrzenne

Wsparcie dla poszukujących nowych branżowych doświadczeń zawodowych w Niemczech

Niemiecka Fundacja DBU oferuje program stypendialny, który umożliwia zdobywanie praktycznego doświadczenia w biurach projektowych, jednostkach badawczych, naukowych i innych. Planowany pobyt może trwać od 6 do 12 miesięcy i musi tematycznie łączyć się z aktualnymi problemami środowiska.


Ilustracja: Wsparcie dla poszukujących nowych branżowych doświadczeń zawodowych w Niemczech

Program skierowany jest do absolwentów wszystkich kierunków studiów magisterskich lub studentów ostatniego roku studiów magisterskich (konieczne jest jednak uzyskanie dyplomu przed rozpoczęciem stypendium) oraz doktorantów (przed uzyskaniem stopnia doktora).
Szczegółowe wymagania można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Środowisko dla Środowiska (SDS) skupiającego byłych stypendystów programu, którego początki sięgają 1996 r.

Wielu spośród dotychczasowych stypendystów reprezentowało gospodarkę przestrzenną, teledetekcję i geodezję. Realizowali oni m.in. następujące tematy:
• Identification and characterization of dead wood areas w the Bavarian Forest National Park using remote sensing w Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt (DLR),
• Recultivation of industrial landfills with GIS in the Geography Department Humboldt-Universität zu Berlin Faculty of Mathematics and Science II,
• Preparing and detailed land cover classification of hyperspectral imagery w Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt (DLR).

Rocznie przyznawanych jest ok. 50 stypendiów dla mieszkańców krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
Uzyskanie stypendium, poza comiesięczną kwotą 1350 euro netto, wiąże się także z licznymi innymi dodatkami.
Warto podkreślić, że w programie można uczestniczyć bez znajomości języka niemieckiego, bazując na języku angielskim.

Najbliższy termin aplikowania upÅ‚ywa już 5 marca br. (kolejny – 5 wrzeÅ›nia).
Szczegółowych informacji udziela Karol Mrozik, były stypendysta programu i aktualny koordynator programu w Polsce.

Źródło: SDS


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



wiadomości

Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama