Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2024-11-06| Software, Instytucje, JST

Jakie są losy Rady użytkowników EMUiA?

O Radzie użytkowników aplikacji urzędowych do prowadzenia miejscowości ulic i adresów redakcja Geoforum.pl pisała tylko raz, w 2016 roku, kiedy od ówczesnego rzecznika prasowego GUGiK Jakuba Gizy udało nam się uzyskać garść informacji o planach jej utworzenia.


Jakie są losy Rady użytkowników EMUiA?

Zgodnie z pierwotną koncepcją w składzie Rady mieli znaleźć się przedstawiciele gmin wykorzystujących przede wszystkim aplikację GUGiK-EMUiA. Nie było planów włączenia do tego gremium użytkowników aplikacji komercyjnych, co już wtedy budziło wątpliwości czytelników.
Obecnie z aplikacji GUGiK-EMUiA korzysta około 20% wszystkich samorządów.

Do sprawy wracamy, ponieważ po publikacji informacji o uruchomieniu nowej wersji aplikacji GUGiK-EMUiA – systemu, na który z budżetu wydano znacznie ponad 30 mln zł – otrzymaliśmy pytania od czytelników, czy znamy dalsze losy tego ciała opiniodawczo-doradczego.

Zwróciliśmy się więc do GUGiK-u, który był inicjatorem tego przedsięwzięcia, o udostepnienie:
• informacji o okresie działania Rady użytkowników aplikacji urzędowych do prowadzenia miejscowości ulic i adresów;
• listy przedstawicieli urzędów gmin zaproszonych do członkostwa w Radzie;
• listy członków Rady;
• zarządzenia GGK powołującego Radę;
• dokumentacji wypracowanej przez Radę.

Z odpowiedzi dowiedzieliśmy się jedynie, że „Główny Urząd Geodezji i Kartografii odstąpił od utworzenia rady użytkowników aplikacji urzędowych do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów”.
GUGiK nie odniósł się zatem do kwestii zaproszeń do Rady, a wiemy, bazując na publikacjach dostępnych na stronach urzędów gmin, że takowe zostały wystosowane:

W związku z tym zwróciliśmy się do GUGiK-u z prośbą o doprecyzowanie odpowiedzi.

Na koniec warto dodać, że w późniejszym okresie – tj. od 4 lipca 2018 r. do 13 maja 2021 r. – działał w GUGiK-u Zespół do spraw związanych ze wspomaganiem prowadzenia numeracji adresowej i udostępniania danych adresowych w infrastrukturze informacji przestrzennej, który w znacznej mierze składał się z przedstawicieli producentów różnych aplikacji do prowadzenia EMUiA.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama