Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-05| Geodezja, Kataster

Skorygowane sprawozdania o EGiB wreszcie opublikowane

Główny Urząd Geodezji i Kartografii opublikował poprawione wojewódzkie zestawienia zbiorcze o ewidencji gruntów i budynków według stanu na 31 grudnia 2022 r.


Skorygowane sprawozdania o EGiB wreszcie opublikowane <br />
Porównanie fragmentów zestawień dla województwa mazowieckiego przed i po korekcie (źródło: Waldemar Izdebski)
Porównanie fragmentów zestawień dla województwa mazowieckiego przed i po korekcie (źródło: Waldemar Izdebski)

Przypomnijmy, że zestawienia te na początku roku przeanalizował dr hab. inż. Waldemar Izdebski i wykrył w nich milionowe błędy w liczbie działek.
O sprawie tej poinformował następnie GUGiK i MRiT. Po wymianie licznych pism w lutym br. Marcin Grudzień, dyrektor Departamentu Informacji o Nieruchomościach w GUGiK, zapewnił Waldemara Izdebskiego, że „dane statystyczne (…) wg stanu na 31 grudnia 2022 r. są nadal analizowane”. Zapowiedział też, że sprawozdania GUGiK 3.0 zostaną udostępnione niezwłocznie po zakończeniu wymienionych wyżej prac.

Na publikację poprawionych zestawień przyszło nam jednak jeszcze trochę poczekać. Pojawiły się one na stronie GUGiK-u na początku lipca, o czym we wpisie w serwisie X (dawniej Twitter) poinformował Waldemar Izdebski.

Wraz ze zbiorczymi zestawieniami o EGiB GUGiK opublikował także zestawienia o mapie zasadniczej, GESUT, szczegółowej osnowie geodezyjnej i BDOT500. Te dwa ostatnie przed lipcem nie były dostępne na stronie urzędu.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS