Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-02| Geodezja, Sprzęt

Ukradł sprzęt geodezyjny o wartości ponad 180 tys. zł i ukrył go w zaroślach

Nawet 15 lat może spędzić za kratkami 33-latek z Lęborka podejrzany o kradzież z włamaniem w recydywie. Mężczyzna włamał się do biura geodezyjnego i ukradł geodezyjne przyrządy i narzędzia pomiarowe o wartości przekraczającej 180 tys. zł. Swój łup ukrył w zaroślach.


Ukradł sprzęt geodezyjny o wartości ponad 180 tys. zł i ukrył go w zaroślach
Ukradł sprzęt geodezyjny o wartości ponad 180 tys. zł i ukrył go w zaroślach
W miniony czwartek, 27 czerwca br., policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do miejscowego biura geodezyjnego. Do przestępstwa doszło kilka dni wcześniej. Sprawca wybił szybę w oknie i dostał się do wnętrza, skąd wyniósł kilka walizek z przyrządami i geodezyjnymi narzędziami pomiarowymi o wartości ponad 180 tysięcy złotych. Ukrył je na polu i przykrył roślinnością.

Jeden ze skradzionych przedmiotów zastawił za bezcen z lombardzie, potem rozpoczął rozeznanie, gdzie i za ile może sprzedać swój łup, dzwoniąc do trójmiejskich firm zajmujących się sprzedażą takiego sprzętu. Zanim doszło do sprzedaży pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili dane podejrzanego i zatrzymali go w jego własnym domu. Policjanci dotarli też do miejsca, w którym ukrył skradzione przyrządy i zabezpieczyli je.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, przestępstwa zagrożonego karą 10 lat pozbawienia wolności. Jako że działał w warunkach recydywy, bo siedział już w więzieniu za przestępstwo o podobnym charakterze, za kratki może trafić na znacznie dłużej. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS