Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-24| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Nowy profesor: Sławomir Cellmer

Prezydent RP Andrzej Duda nadał dr. hab. inż. Sławomirowi Cellmerowi z Katedry Geodezji na Wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie tytuł profesora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport.


Nowy profesor: Sławomir Cellmer

Decyzję o kierunku studiów przyszły profesor podjął szybciej niż decyzję o wyborze uczelni. – Geodezja wydała mi się zgodna z moimi predyspozycjami, ponieważ w szkole zawsze wolałem przedmioty ścisłe i techniczne. Rozważałem jednak różne ośrodki akademickie. Wraz z trzema kolegami z klasy, którzy mieli ten sam dylemat, wybrałem się na rekonesans. Po wizycie w Kortowie nie mieliśmy wątpliwości – wspomina prof. Sławomir Cellmer.

Jako młody absolwent rozpoczął pracę w Olsztyńskiem Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym. Jak zaznacza, było to cenne doświadczenie. Także dlatego, że uświadomiło mu, co jest dla niego ważne w pracy zawodowej. – Zetknąłem się w firmie z praktyką, ale po roku znudziła mnie rutyna, a ja chciałem czegoś więcej. Kiedy więc Instytut Geodezji UWM ogłosił konkurs na asystenta, zgłosiłem się. Za drugim razem zostałem przyjęty. Jestem w nim do dzisiaj – opowiada.

Zainteresowania naukowe prof. Cellmera dotyczą matematycznej optymalizacji procesu opracowania sygnałów GNSS w celu precyzyjnego pozycjonowania. W swoich badaniach koncentruje się na doskonaleniu algorytmów precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego w czasie rzeczywistym. Przebywał na stażach naukowych w Grecji i Kanadzie. Aktywnie uczestniczył w wielu międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest autorem ponad 50 publikacji z zakresu geodezji inżynieryjnej i metod opracowania obserwacji GNSS. Kierował trzema projektami finansowanymi przez NCN, a także był wykonawcą w projektach finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną, NCN i Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Co w swojej pracy prof. Cellmer lubi najbardziej? – Wszystko, więc łatwiej mi powiedzieć czego nie lubię. Nie lubię biurokracji, pisania raportów, wypełniania tabelek. Lubię klimat akademicki. To mój świat. Dużo przyjemności dają mi dyskusje z doktorantami oraz sytuacje, w których studenci są zainteresowani tym, co do nich mówię. Czuję satysfakcję, gdy pracuję nad jakimś zagadnieniem, a ono zaczyna mi się odsłaniać, rozwiązywać – zaznacza naukowiec.
– Bardzo lubię to, co robię, więc pracuję dla przyjemności. Tytuły naukowe nie były i nie są moim celem. Zdobywałem je po drodze, rozwiązując różne problemy badawcze. Ale tytuł profesora sobie cenię, bo to potwierdzenie, że moja praca ma sens nie tylko dla mnie – przyznaje naukowiec.

Prof. Cellmer jest żonaty i ma trzech dorosłych synów. Po pracy zajmuje się przede wszystkim czytaniem książek – sięga po nie w każdej wolnej chwili. Lubi aktywnie spędzać czas nad wodą. Od 20 lat żegluje rekreacyjnie po jeziorach mazurskich, pływa także kajakiem, a w okresie zimowym morsuje oraz korzysta z basenu uniwersyteckiego. Grywa też w szachy.

Źródło: UWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS