Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-04| GIS, Mapy

Usługa WMS prezentująca mapę glebowo-rolniczą dostępna w Geoportalu

W serwisie Geoportal.gov.pl udostępniona została usługa WMS prezentująca mapy glebowo-rolnicze (kontury oraz odkrywki glebowe) dostępne w centralnym zasobie geodezyjnym i kartograficznym w formacie GML (schemat aplikacyjny i model pojęciowy dla tych danych publikowane są w repozytorium interoperacyjności).


Usługa WMS prezentująca mapę glebowo-rolniczą dostępna w Geoportalu

Usługa dostępna jest w grupie warstw „Mapy tematyczne”. Kontury oraz odkrywki glebowe widoczne są w skalach większych niż 1:50 000.

Obecnie usługa prezentuje dane dla obszaru województw:
• pomorskiego,
• warmińsko-mazurskiego (część),
• podlaskiego,
• lubuskiego,
• wielkopolskiego,
• opolskiego.

Jak zapowiada GUGiK, do końca roku w usłudze prezentowane będą dane dla obszaru całego kraju (po zakończeniu przez urząd procesu konwersji istniejących danych wektorowych – dla części powiatów województwa zachodniopomorskiego, łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, oraz po zakończeniu postępowań na cyfryzację mapy glebowo-rolniczej dla pozostałego obszaru).

Adres usługi WMS: https://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/MapaGlebowoRolnicza/MapServer/WMSServer

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS