Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-08| Geodezja, Przetargi, Software, JST

GUGiK planuje rozbudowę Aplikacji EMUiA

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości realizacji zamówienia Główny Urząd Geodezji i Kartografii zwrócił się o przedstawienie informacji dotyczących świadczenia usługi polegającej na rozbudowie Aplikacji EMUiA oraz API PRG ADRESY, przeprowadzeniu szkoleń, świadczeniu usług asysty technicznej i konserwacji oraz wsparciu docelowej grupy użytkowników. Termin nadsyłania propozycji cenowych upływa dziś (8 maja) o godz. 14.00.


GUGiK planuje rozbudowę Aplikacji EMUiA

Zamówienie, którego dotyczy badanie, ma obejmować m.in.:
1. Zaprojektowanie, zbudowanie i wdrożenie Modułu Zarządzania i Administrowania procesami realizowanymi przez Aplikację EMUiA oraz API PRG ADRESY; moduł powinien zapewnić funkcjonalności w szczególności w zakresie:
• administrowania aktualizacją bazy danych za pomocą Aplikacji EMUiA, API PRG ADRESY oraz danych plikowych,
• monitorowania aktualności danych,
• zarządzania jakością danych zgodnie z przyjętym modelem jakości,
• udostępniania danych, w tym za pomocą usług danych przestrzennych, o których mowa w Ustawie z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz.U. 2021 poz. 214) oraz w postaci danych plikowych,
• analiz statystycznych i generowania raportów z bazy danych EMUiA/PRG,
• zarządzania użytkownikami Aplikacji EMUiA oraz API PRG ADRESY,
• zarządzania porozumieniami i upoważnieniami zawartymi z podmiotami trzecimi w zakresie EMUiA,
• administrowania systemem i jego bezpieczeństwem,
• generowaniem i aktualizacją metadanych,
• pomocy użytkownika.
2. Wdrożenie rozwiązania mającego na celu integrację z systemami zewnętrznymi, w tym z:
• API GUS TERYT ws1 w zakresie wysyłania zawiadomień do GUS o zmianach w numeracji adresowej i w nazwach ulic,
• usługami systemu geoportal.gov.pl,
• państwowym rejestrem nazw geograficznych (PRNG),
• PRG.
3. Zaprojektowanie i wdrożenie nowej strony internetowej emuia.gugik.gov.pl w najnowszej wersji technologii WordPress opartej na oprogramowaniu otwarto-źródłowym np. LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP).

Informacja o badaniu rynku pojawiła się na Platformie eZamawiający GUGiK-u w piątek 26 kwietnia br. Co ciekawe, rozbudowa Aplikacji EMUiA nie znalazła się w planie postępowań o udzielenie zamówień publicznych GUGiK w 2024 r., o którym pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że Aplikację EMUiA opracowała firma Comarch w ramach projektu TERYT 2 zakończonego w 2012 r. Jednak już w następnym roku urząd ogłosił przetarg na rozbudowę tego rozwiązania. Wykonawcą tych prac została firma SmallGIS; stosowna umowa została podpisana w 2014 r.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS