Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-06| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Kto teraz odpowiada za geodezję w ministerstwie rozwoju?

30 kwietnia premier Donald Tusk przyjął dymisję Krzysztofa Kukuckiego z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Wczoraj natomiast (5 maja) dowiedzieliśmy się, kto przejmie obowiązki wiceministra, który w resorcie odpowiadał m.in. za sprawy geodezji i kartografii.


Kto teraz odpowiada za geodezję w ministerstwie rozwoju? <br />
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Przypomnijmy, że Krzysztof Kukucki w kwietniowych wyborach samorządowych został wybrany na prezydenta Włocławka. Dlatego też musiał zrezygnować z mandatu senatora oraz z zasiadania w rządzie. Z ministerstwem pożegnał się jeszcze przed majówką, po tym jak premier Donald Tusk przyjął jego dymisję

W resorcie rozwoju Krzysztof Kukucki sprawował nadzór merytoryczny m.in. nad Departamentem Architektury, Budownictwa i Geodezji MRiT, a także nad Głównym Geodetą Kraju oraz Instytutem Geodezji i Kartografii. Teraz te obowiązki przejmie bezpośrednio minister rozwoju i technologii – tak wynika z opublikowanego 5 maja zarządzenia ws. tymczasowego podziału pracy w Kierownictwie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Obecnie szefem resortu rozwoju jest Krzysztof Hetman, jednak wkrótce to się zmieni. W związku ze startem w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego minister zapowiedział, że zrezygnuje z zajmowanego w rządzie stanowiska.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS