Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-22| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Wiceminister odpowiedzialny za geodezję prezydentem Włocławka

Krzysztof Kukucki – sekretarz stanu zajmujący się obecnie w Ministerstwie Rozwoju i Technologii m.in. sprawami geodezji i kartografii – zwyciężył w niedzielę (21 kwietnia) w II turze wyborów samorządowych i został wybrany na prezydenta Włocławka. Tym samym będzie musiał zrezygnować z mandatu senatora zdobytego w ubiegłorocznych wyborach oraz z zasiadania w rządzie.


Wiceminister odpowiedzialny za geodezję prezydentem Włocławka

Krzysztof Kukucki (ur. 25 października 1980 r.) jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (studia politologiczne o specjalności integracja europejska). W latach 2010–2019 sprawował mandat radnego Włocławka, a w latach 2017–2018 był przewodniczącym Rady Miasta. Od 2019 r. do 2023 r. Krzysztof Kukucki był pierwszym zastępcą prezydenta Włocławka. W mieście zrealizował projekty z zakresu m.in. mieszkalnictwa, w tym pilotażowy program budowy domów komunalnych na wynajem. W wyborach do Senatu RP w październiku 2023 r. został wybrany na senatora XI kadencji. Był kandydatem paktu senackiego z ramienia Nowej Lewicy.
W stycznia 2024 r. premier Donald Tusk powołał Krzysztofa Kukuckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

W tegorocznych wyborach na prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki był kandydatem Lewicy. W I turze (7 kwietnia) zdobył 41,40% głosów, zaś w II (21 kwietnia) – 56,28%, pokonując startującego z komitetu KKW Koalicja Obywatelska Marka Wojtkowskiego.

Źródło: MRiT, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS