Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-19| Prawo, Kataster

Zmiany w prawie na podstawie analizy, po której nie pozostały ślady

W opisywanej 8 kwietnia decyzji GGK odmawiającej Geoforum.pl udostępnienia treści pytań na uprawnienia znalazł się fragment o „dogłębnych analizach”. Postanowiliśmy zapytać o nie GUGiK.


Zmiany w prawie na podstawie analizy, po której nie pozostały ślady

Choć pytania z egzaminów pisemnych przeprowadzonych w 2023 r. zgodnie z nowymi przepisami nie zostały opublikowane w BIP-ie GUGiK w styczniu br., to nie przestały one być informacją publiczną. W związku z tym wystąpiliśmy do urzędu o ich udostępnienie.
W odpowiedzi otrzymaliśmy decyzję o odmowie udostępnienia informacji publicznej, a następnie, po wystąpieniu o ponowne rozpatrzenie sprawy – decyzję o utrzymaniu w mocy zaskarżonej decyzji.

W uzasadnieniu tej drugiej decyzji urząd wspomniał, że zmiana w rozporządzeniu skutkująca zaprzestaniem publikacji pytań została „wprowadzona po dogłębnej analizie wpływu publikacji pytań na poziom wiedzy osób ubiegających się o nabycie uprawnień zawodowych”.
Zainteresowani tą analizą, wystąpiliśmy do GUGiK o udostępnienie „pism, korespondencji lub innych dokumentów stanowiących utrwalony dowód przeprowadzenia dogłębnej analizy (…)".

W odpowiedzi GUGiK wskazał, że… nie posiada takich materiałów, tym samym nie jest możliwe ich udostępnienie.
Czyżby zatem nie przeprowadzono żadnej analizy? Jeśli tak rzeczywiście było, to w takim razie na jakiej podstawie została wprowadzona zmiana w rozporządzeniu ws. uprawnień? Cała sytuacja budzi coraz większe wątpliwości.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS