Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-16| Geodezja

GUGiK potrzebuje czasu na udostępnienie sprawozdań statystycznych

Do 31 marca powiaty miały czas na wypełnienie i przesłanie do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii formularzy statystycznych „GUGiK – Sprawozdanie o powiatowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym” (stan na 31 grudnia 2023 r.). Kilka dni później redakcja Geoforum.pl poprosiła urząd o udostępnienie tych formularzy.


GUGiK potrzebuje czasu na udostępnienie sprawozdań statystycznych

Niestety, wczoraj (15 kwietnia) GUGiK poinformował nas, że przekazanie wnioskowanych informacji nie jest możliwe w ustawowym terminie 14 dni i nastąpi w ciągu 2 miesięcy. Jako powód wskazał konieczność analizy „przesłanych przez powiaty sprawozdań oraz fakt, że ich przygotowanie wymaga dokonania sprawdzenia celem przygotowania zestawienia zbiorczego, obejmującego dane z obszaru całego kraju”.

Musimy przyznać, że tłumaczenie GUGiK-u mocno nas zaskoczyło, gdyż nie wnioskowaliśmy o sprawdzone dane czy zestawienie zbiorcze, tylko o 380 oryginalnych sprawozdań wypełnionych przez powiaty.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych sprawozdaniach (stan na 31 grudnia 2022 r.) dr hab. inż. Waldemar Izdebski wykrył nieścisłości na poziomie kilkuset tysięcy działek. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Z ostatnich informacji, jakie GUGiK udzielił na ten temat, wynika, że dane statystyczne wg stanu na 31 grudnia 2022 r. są nadal analizowane przez urząd i po zakończeniu tych prac zostaną niezwłocznie udostępnione.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS