Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-22| Geodezja, Prawo, Instytucje

Watchdog nie otrzymał listy kandydatów na ZGGK i zapowiada skargę

Już nie tylko redakcji Geoforum.pl i dr. hab. inż. Waldemarowi Izdebskiemu GUGiK odmówił udostępnienia listy kandydatów, którzy aplikowali na stanowisko Zastępcy Głównego Geodety Kraju. Kolejnym petentem odprawionym z kwitkiem jest Sieć Obywatelska Watchdog Polska.


Watchdog nie otrzymał listy kandydatów na ZGGK i zapowiada skargę

Organizacja ta – zajmująca się nadużyciami w udostępnianiu informacji publicznej przez urzędy już jakiś czas temu zainteresowała się sprawą konkursu na ZGGK (o czym pisaliśmy TUTAJ) i postanowiła wystąpić o listę kandydatów, którzy złożyli oferty w naborze.
W odpowiedzi otrzymali pismo o podobnej treści co Geoforum.pl i Waldemar Izdebski, w którym GUGiK stwierdza, że lista kandydatów „nie mieści się w pojęciu informacji publicznej określonym w art. 1 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej i nie jest informacją publiczną”.
Watchdog Polska już zapowiedział, że będzie skarżył tę odpowiedź.

Przypomnijmy, że Waldemar Izdebski z powodu nieotrzymania listy kandydatów postanowił złożyć zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, z art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej, przez GGK Alicję Kulkę.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS