Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-11| Geodezja, Instytucje

GUGiK nie zmienia zdania ws. listy kandydatów na ZGGK

Główny Urząd Geodezji i Kartografii nie odniósł się merytorycznie do argumentacji redakcji Geoforum.pl ws. listy kandydatów na stanowisko zastępcy GGK i dalej odmawia jej udostępnienia.


GUGiK nie zmienia zdania ws. listy kandydatów na ZGGK

Przypomnijmy, że oferty w konkursie można było składać do 15 lutego br. Następnego dnia redakcja Geoforum.pl wystosowała do GUGiK-u dwa wnioski o podanie liczby oraz nazwisk kandydatów aplikujących na stanowisko ZGGK. Oba, niestety, spotkały się z odmową (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Nie zgadzając się z przedstawioną interpretacją, wezwaliśmy urząd do udzielenia nam odpowiedzi. Podkreśliliśmy, że w orzecznictwie sądów administracyjnych przyjmuje się, iż informacje związane z naborem kandydatów na stanowiska i funkcje w służbie publicznej, w tym w postaci imion i nazwisk kandydatów, stosownie do art. 6 ust. 1 pkt 3 lit. g ustawy o dostępie do informacji publicznej w zw. z art. 60 i art. 61 ust. 1 Konstytucji RP, stanowią informację publiczną i dostęp do nich nie podlega ograniczeniu z uwagi na prawo do prywatności.

Niestety, urząd nie przychylił się do naszej argumentacji i w mailu z 8 marca poinformował nas, że „odpowiedź na wniosek o udostępnienia listy kandydatów, którzy złożyli oferty w naborze na stanowisko Zastępcy Głównego Geodety Kraju została już udzielona 1 marca br.”.

Sprawa na pewno będzie miała dalszy ciąg. Warto odnotować, że kwestią tą zainteresowała się również organizacja Sieć Obywatelska Watchdog zajmująca się nadużyciami w udostepnianiu informacji publicznej przez urzędy: https://www.youtube.com/watch?v=HGptCkHvc9M&t=655s

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS