Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-21| Geodezja, GIS

Politechnika Morska i Urząd Marszałkowski WZ będą razem rozwijać regionalną IIP

Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisali porozumienie dotyczące projektu „Rozbudowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego”.


Politechnika Morska i Urząd Marszałkowski WZ będą razem rozwijać regionalną IIP <br />
Marszałek Olgierd Geblewicz i rektor Wojciech Ślączka
Marszałek Olgierd Geblewicz i rektor Wojciech Ślączka

Projekt jest kontynuacją prowadzonych przez województwo prac nad rozwojem dotychczasowego pozyskiwania danych na temat regionu. To element realizacji zadań z zakresu geodezji i kartografii. Nowa odsłona unijnego programu zakłada udział nie tylko kadry naukowej, ale także studentów kierunku geodezji i kartografii PM, którzy wspólnie będą doradzać urzędnikom pracującym nad rozwojem systemu tak, by informacje dostępne w regionalnym geoportalu były szersze, jeszcze bardziej szczegółowe i przydatne.

– Celem jest, aby dane z systemu informacji przestrzennej były bardziej przyjazne dla użytkowników – deklarował rektor dr hab. inż. Wojciech Ślączka, prof. PM.

– Politechnika Morska jest oczywistym partnerem w tym projekcie, ponieważ jest najprężniejszym ośrodkiem w regionie i jednym z bardziej uznanych w Polsce, jeśli chodzi o badania i edukację w zakresie geodezji i kartografii – podkreślał marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Jesteśmy z tego bardzo dumni – dodał.

Umowa została podpisana 19 marca w Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających PM w Szczecinie – to miejsce jest jednym z owoców dotychczasowej współpracy uczelni z zarządem województwa i marszałkiem Geblewiczem.
Korzyści ze współpracy będą czerpać zarówno naukowcy, jak i studenci PM, którzy nie tylko zyskają dostęp do szczegółowych danych rejestrowanych przez SIP, ale także wpływ na funkcjonalność całego systemu.

Źródło: Politechnika Morska w Szczecinie


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS