Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-05| GNSS, Geodezja, Edukacja

Prof. Teunissen z wizytą w Olsztynie

W najbliższych dniach (5–9 marca) Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie gościć będzie profesora Petera Teunissena – światowej klasy naukowca zajmującego się teoretycznymi podstawami opracowania obserwacji geodezyjnych.


Prof. Teunissen z wizytą w Olsztynie <br />
Prof. Peter Teunissen (fot. UWM, The Institute of Navigation)
Prof. Peter Teunissen (fot. UWM, The Institute of Navigation)

Prof. Teunissen pracuje na Uniwersytecie Technicznym w Delft w Holandii, Uniwersytecie Technicznym w Perth w Australii oraz Uniwersytecie w Melbourne w Australii. Obecnie pełni także funkcję wiceprezydenta międzynarodowej organizacji zrzeszającej geodetów (International Association of Geodesy – IAG).

Profesor realizuje badania w różnych obszarach geodezji, a jego prace nad algorytmami pozycjonowania satelitarnego doprowadziły m.in. do rozwoju techniki pozycjonowania w czasie rzeczywistym (RTK), z której korzystamy na co dzień. Aktualnie skupia się na fundamentalnych problemach kontroli jakości opracowania obserwacji geodezyjnych, szczególnie w kontekście precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego.
W czasie wizyty gość przeprowadzi otwarte wykłady dla pracowników i studentów UWM-u.

Źródło: WG UWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS