Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2008-03-29| GNSS, Firma, Ludzie, Instytucje

Galileo Masters, konkurs na najlepsze europejskie produkty nawigacji satelitarnej



Po raz piąty organizowany jest konkurs Galileo Masters, którego celem jest wyłonienie najlepszego pomysłu na innowacyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej.

W konkursie startować mogą zarówno przedsiębiorstwa, jednostki badawcze, szkoły wyższe, jak i osoby prywatne. Nagradzana są najlepsze pomysły. Pierwsza nagroda wynosi 10 tys. euro. Autorzy nagrodzonych projektów mają zapewnione wsparcie technologiczne firm i regionów uczestniczących w konkursie we wdrożeniu projektów oraz dostęp do regionalnej sieci inkubatorów przedsiębiorczości, pomagających w rozwinięciu biznesu.

W konkursie mogą brać udział projekty zgłoszone w ramach jednego z 10 europejskich regionów technologicznych (Wlk. Brytania i Irlandia, Madryt, Nicea/Sophia-Antipolis, Praga, Płd. Holandia, Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia i Dolna Saksonia) oraz Tajwanu i Australii.
Zgłoszenia należy składać w okresie: 1 maja-31 lipca br. Można to uczynić tylko on-line, w tym celu należy zalogować się do bazy projektów na www.galileo-masters.com. Zgłaszający musi wybrać jeden z regionów, który chciałby reprezentować, a następnie opisać swój pomysł, przestawić jego komercyjny potencjał i zdefiniować formalne aspekty projektu, związane m.in. z prawami patentowymi, znakiem handlowym itp. Po zamknięciu listy, grupy ekspertów z poszczególnych regionów wybiorą regionalnych finalistów, a we wrześniu, podczas spotkania we Francji, międzynarodowy zespół ekspertów wyłoni finalistów tegorocznej edycji Galileo Masters.
Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 21 października 2008 r. w Monachium.

Do tej pory nagradzani byli m.in:
● Lee Masey i Collin Wilson, Wlk. Brytania (2007) – za system wyszukiwania i archiwizacji min, łączący technologie GNSS i radarową do wyszukiwania min i inwentaryzacji pól minowych.
● Dominique Clarac i Thierry Fargas, Francja (2007) – za NodboxSafeRoad, system analizujący potencjalne niebezpieczeństwo na drogach, łączący w sobie informacje o prędkości pojazdu, warunkach panujących na drodze, warunkach atmosferycznych itp.
● Zespół specjalistów z Niemiec, Holandii, Francji i Wlk. Brytanii (2006) – za iOpener, ideę wykorzystania GNSS do tworzenia gier, w których gracz może brać wirtualny udział w rozgrywających się w czasie rzeczywistym zawodach.
● Vladimir Jansa, Czechy (2005) – za osobisty nawigator GPS/GSM, który może być wykorzystywany np. do śledzenia lub łączności z dziećmi, niepełnosprawnymi, członkami oddziałów specjalnych itp.
● Zespół HCLT Technologies GmbH z Monachium (2004) – za wykorzystanie GPS w nawigacji morskiej i pomiarach skondensowanej pary wodnej; zaproponowane rozwiązanie umożliwia m.in. łatwe i tanie lokalizowanie łowisk.

Inicjatorami konkursu są Anwendungszentrum GmbH w Oberpfaffenhofen (centrum zastosowań), Międzynarodowe Targi w Monachium. Konkurs jest organizowany pod patronatem bawarskiego ministra ds. ekonomii. Sponsorami są m.in. unijne GNSS Supervisory Authority (GSA), ESA, T-Systems, DHL.

AB


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama