Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-29| GNSS, Geodezja, Edukacja

Doktorant z AGH w projekcie NCN

Doktorant z Katedry Geodezji Zintegrowanej i Kartografii AGH Maciej Michalczak od listopada ub.r. bierze udział w projekcie NCN OPUS 22 „Poprawa prognozowania parametrów orientacji Ziemi dla celów geodezyjnych w czasie rzeczywistym”, którego kierownikiem jest prof. dr hab. Jolanta Nastula z Centrum Badań Kosmicznych PAN. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Niemieckim Centrum Badawczym Nauk o Ziemi (GeoForschungsZentrum, GFZ) oraz Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.


Doktorant z AGH w projekcie NCN <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Projekt zakład analizę prognoz uzyskanych podczas Drugiej Kampanii Porównawczej Predykcji Parametrów Orientacji Ziemi (2nd EOP PCC; https://eoppcc.cbk.waw.pl/) w celu poprawy dokładności prognozowania EOP oraz lepszego zrozumienia zjawisk, które wpływają na zmiany w ruchu obrotowym naszej planety.
Kampania 2nd EOP PCC została przeprowadzona w latach 2021–2022 przez zespół z CBK i PW pod przewodnictwem Międzynarodowej Służby Ruchu Obrotowego Ziemi i Systemów Odniesienia. Opracowana w ramach projektu kombinacja metod prognozowania pozwoli na zwiększenie dokładności predykcji EOP. Dokładna analiza prognoz zebranych podczas kampanii przyczyni się również do udoskonalenie modeli ciekłych ośrodków Ziemi.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS